جستجوی پست

آموزش و دانلود اندیکاتور SRSI فوق حرفه ای برای سیگنال خرید و فروش و تشخیص قدرت بازار

یکی از مشکلات بزرگ معامله در بازار سرمایه و تحلیل تکنیکال برگشت ناگهانی روند و یا شکست روند در زمانهایی هست که تحلیلگر نتوانسته آن را پیشبینی کند .خوب معمولا افراد از اندیکاتور های مختلف و خطوط روندها و دیگر ابزارهای تکنیکال استفاده می کنند تا از بازار رودست نخورند و تحلیل آنها با شکست روبه رو نشود.

ما در این مقاله یک اندیکاتور استثنایی را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن می توانید به تحلیل های خود قدرت ببخشید .

اندیکاتور SRSI که مخفف Sell Relative Strength Index می باشد یک اندیکاتوری است که برای نرم افزار متاتریدر 5 و توسط   Mladen Rakic اهل صربستان طراحی شده است .

این اندیکاتور طبق توضیح طراح آن ، SRSI شاخصی می باشد که از اندازه انباشت سود برای تخمین اندازه فروش بعدی استفاده می کند.


اندیکاتور SRSI فوق حرفه ای برای تشخیص قدرت بازار


شیوه سیگنال گیری و استفاده از اندیکاتور SRSI

خطوط سبز نشان دهنده خرید ، قرمز نشان دهنده فروش و زرد نشان دهنده تعادل بین سیگنال های خرید و فروش در SRSI است.

طبق تصویر زیر که نمودار قیمتی نماد شپنا می باشد اگر به نقاط A و B در چارت و اندیکاتور MACD Histogram توجه کنید هم در چارت کندل های ورود ظاهر شده اند و هم در اندیکاتور MACD به نوعی سیگنال ورود داده ولی در اندیکاتور SRSI هم د رنقطه A و هم در نقطه B خط اندیکاتور قرمز هست و سیگنال روردی صادر نگردیده.

در واقع حرکت خط SRSI از زرد به سبز به نوعی سیگنال خرید خوب شدن بازار و حرکت از سبز به زرد نشانه ضعیف شدن بازار و به نوعی سیگنال خروج از بازار می باشد

این اندیکاتور می تواند مکملی بسیار عالی برای اندیکاتور MACD باشد تا در تله سیگنالهای فیک قرار نگیریم.

تنظیمات اندیکاتور SRSI

بهترین تنظیم این اندیکاتور مانند تصویر زیر می باشد ولی تحلیلگر می تواند با توجه به نماد با تغییر دادن ان بهترین نتیجه را حاصل کند.

تنظیمات اندیکاتور SRSI
تنظیمات اندیکاتور SRSI

تصویر متحرک شیوه تنظیم کردن اندیکاتور SRSI


نویسنده : مهندس مصطفی اجارستاقی

با سپاس از مطالعه این مقاله ، در صورت امکان دیدگاه خود را در ارتباط با مطلب فوق ارائه بفرمایید تا ما بتوانیم محتوای بهتری برای شما خلق کنیم.

۲ دیدگاه بر روی آموزش و دانلود اندیکاتور SRSI فوق حرفه ای برای سیگنال خرید و فروش و تشخیص قدرت بازار

  1. سلام جناب مهندس .با بررسی چندتا چارت فکرمیکنم این اندیکاتور خیلی خطا داره.جاییکه قیمت روند صعودی داره این اندیکاتور قرمز یا زرد رنگه.بنظرم کارایی خوبی نداره و سرمایه رو به باد میده.بازم شما بررسی بفرمایید.ممنون

    1. با سلام و احترام
      شیوه کار اندیکاتور SRSI به این صورت هست که از اندازه انباشت سود برای تخمین اندازه فروش بعدی استفاده می کند. خط نشانگر اندیکاتور SRSI تا زمانی که روند بازار از نزولی به صعودی تبدیل نشده قرمز یا زرد هست شما نباید به ریز موج ها توجه کنید باید به روند کلی بازار توجه داشته باشد و ضمنا این اندیکاتور یک اندیکاتور کمکی هست و مثل اندیکتور MACD به تنهایی قابل استفاده نیست و در کنار اندیکاتور های مثل MACD بسیار کار امد خواهد بود
      موفق و موید باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.