توجه! : کاربران عزیز اگر برای خرید یا سفارش محصولی نیاز به مشاوره داشتید با شماره 09364549266 تماس بگیرید. کانال آموزشی تلگرام

011-33407938 - 09364549266 hooshefaal@gmail.com از 8 صبح تا ساعت 12 شب

دانلود رایگان انواع اندیکاتور و آموزش رایگان در کانال هوش فعال لینک عضویت در کانال پیام رسان ایتا لینک عضویت در کانال تلگرام 

آموزش فارکس و نرم افزار های فنی

آموزش در بازار های مالی یکی از مهارت هایی است که از اهمیت بالایی برخوردار است ، هر فردی که قصد ورود به دنیای بازار های مالی را دارد باید قبل از ورود به این بازار به صورت کامل تحت آموزش های مهم و پایه این بازار قرار گیرد.

بازار های مالی زمینه های مختلفی دارند مانند بازار مالی سهام ، بازار اوراق بهادار ، بازار ارز ، بازار کالا و بازار مشتقات ، هر یک از بازار ها دارای شرایط ، ویژگی های ، قوانین و ریسک های مربوط به خود می باشد.

آموزش فارکس ، آموزش آنلاین بازار مالی

بازار های مالی زمینه های مختلفی دارند مانند بازار مالی سهام ، بازار اوراق بهادار ، بازار ارز ، بازار کالا و بازار مشتقات ، هر یک از بازار ها دارای شرایط ، ویژگی های ، قوانین و ریسک های مربوط به خود می باشد.

تنها راه موفقیت و پیشرفت و فعالیت درست در بازار های مالی ، فراگیری آموزش ها و کسب دانش و مهارت مورد نیاز این بازار ها است ، افراد زیادی در طول زمان بدون هیچگونه کسب مهارت و دانشی وارد این بازار ها شده اند و شروع به فعالیت کرده اند و در نهایت با شکست و ضرر های روحی روانی و مالی بسیار زیادی مواجه شدند.

آموزش چه مزایایی برای افراد دارد ؟!

افزایش دانش و مهارت های مالی و اقتصادی

♦ افزایش قدرت تحلیل و تفسیر داده و همچنین اطلاعات مالی

افزایش قابلیت ایجاد ارزش و بازدهی از سرمایه گذاری

افزایش اعتماد به نفس و کاهش استرس و اضطراب در مواجهه با محیط بازار

 افزایش فرصت های شغلی و درآمدی در زمینه های مرتبط با بازار های مالی

آموزش بازار فارکس ، آموزش آنلاین فارکس

آموزش ها به چند روش صورت می گیرد؟!

آموزش در بازار های مالی می تواند به صورت رسمی یا غیر رسمی ، حضوری یا آنلاین ، تئوری یا عملی ، کوتاه مدت یا بلند مدت انجام شود.

برای یادگیری در این زمینه ، می توان از منابع مختلفی مانند کتاب ها، مقالات، وب سایت ها ، ویدئو ها ، پادکست ها ، دوره ها ، گواهی نامه ها ، کارگاه ها و سمینار ها استفاده کرد.

همچنین می توان از تجربه های دیگران ، مشاوران مالی ، معلمان و همکاران به عنوان منابع یادگیری بهره گرفت.

آموزش در بازار های مالی یک فرایند مستمر و پویا است که نیاز به تلاش و تمرین دارد. بازار های مالی در حال تغییر و تحول هستند و هر روز چالش ها و فرصت های جدیدی را ایجاد می کنند. بنابراین، برای رسیدن به موفقیت در این زمینه، لازم است که افراد به روز رسانی دانش و مهارت های خود را انجام دهند و از منابع موجود برای یادگیری استفاده کنند.

آموزش آنلاین سایت هوش فعال

ما در سایت هوش فعال پس از چند سال تجربه در زمینه بازار های مالی و طراحی استراتژی های معاملاتی مختلف و همچنین طراحی نرم افزار های تحلیلی متفاوت تصمیم گرفته ایم که دوره های آموزشی آنلاین برگزار نماییم. نوع دوره های آموزش که فعلا امکان برگزاری آن را داریم به شرح زیر می باشد.

1- آموزش تحلیل تکنیکال در بازار های مالی ( فارکس ، ارزدیجیتال ، بورس )

2- آموزش تخصصی نرم افزار متاتریدر 4 و متاتریدر 5

3- آموزش تخصصی پلتفرم تریدینگ ویو

4- آموزش اندیکاتور ها و استراتژی های مختلف و کار با انها در بازار های مالی مانند بورس ، فارکس و ارزدیجیتال

5- آموزش آنلاین مسائل تخصصی بازار های مالی طبق نیاز فرد

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در کلاس ها با پشتیبانی هوش فعال در ارتباط باشید : 09364549266

آیدی پشتیبانی هوش فعال در تلگرام و ایتا

متاتریدر چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟!

متاتریدر یک نرم افزار معاملاتی است که به شما امکان دسترسی به بازار های مالی مختلف مانند فارکس، کالا و CFD را می دهد. شما می توانید با استفاده از این نرم افزار، نمودار های قیمت را مشاهده کنید، تحلیل های تکنیکال انجام دهید، اسکریپت ها و ربات های معاملاتی را بارگذاری کنید و معاملات خود را به صورت خودکار یا دستی ثبت کنید. متاتریدر دارای دو نسخه 4 و 5 است که هر کدام ویژگی ها و قابلیت های خاص خود را دارند.

نرم افزار متاتریدر

آموزش متاتریدر برای معامله گران چه فایده و اهمیتی دارد ؟!

آموزش این نرم افزار برای معامله گران بسیار اهمیت دارد زیرا به شما کمک می کند تا با ابزارها و امکانات موجود در این نرم افزار آشنا شوید و بتوانید به راحتی و با کارایی بالا از آن استفاده کنید. همچنین با یادگیری این نرم افزار، شما می توانید استراتژی های معاملاتی خود را بهبود ببخشید و ریسک ها و هزینه های مربوط به معاملات خود را کاهش دهید.

 

با آموزش متاتریدر ، معامله گران می توانند با ابزارها و امکانات موجود در این نرم افزار آشنا شوند و بتوانند به راحتی و با کارایی بالا از آن استفاده کنند.

با آموزش متاتریدر، معامله گران می توانند استراتژی های معاملاتی خود را بهبود ببخشند و ریسک ها و هزینه های مربوط به معاملات خود را کاهش دهند.

با آموزش متاتریدر، معامله گران می توانند از قابلیت های تجاری بالا و ارائه خدمات به صورت رایگان این نرم افزار بهره ببرند.

با آموزش متاتریدر، معامله گران می توانند از امکان شخصی سازی و اسکریپت نویسی این نرم افزار استفاده کنند و ویژگی های بسیاری را مطابق با نیاز خود به آن بیافزایند.

با آموزش متاتریدر، معامله گران می توانند از امکان معامله با حساب دمو استفاده کنند و بدون واریز هیچ گونه وجهی، معامله در شرایط واقعی بازار را تجربه کنند و آزمون و خطاهای خود را در این بازار پشت سر بگذارند.

تریدینگ ویو ، آموزش تریدینگ ویو

تریدینگ ویو چیست و چه کاربردی دارد ؟!

پلتفرم تریدینگ ویو یک ابزار آنلاین است که به شما امکان دسترسی به داده ها و نمودارهای بازارهای مالی مختلف مانند فارکس ، بازار کالا ، ارزدیجیتال و سهام های مختلف را می دهد. شما می توانید با استفاده از پلتفرم قوی تریدینگ ویو ، تحلیل های تکنیکال انجام دهید ، اسکریپت ها و ربات های معاملاتی را بارگذاری کنید ، با سایر معامله گران ارتباط برقرار کنید و معاملات خود را ثبت کنید. تریدینگ ویو یک پلتفرم قدرتمند و کاربردی برای معامله گران حرفه ای و مبتدی است که افراد زیادی از این پلتفرم در حال استفاده می باشند.

آموزش تریدینگ ویو برای معامله گران چه فایده و اهمیتی دارد ؟!

آموزش پلتفرم تریدینگ ویو برای معامله گران این بازار مالی بسیار اهمیت دارد که در قسمت زیر به آنها اشاره شده :

 

با آموزش تریدینگ ویو، معامله گران می توانند از نمودارها و داده های بازارهای مالی مختلف مانند فارکس، کالا، ارزدیجیتال و سهام به روز و دقیق استفاده کنند.

با آموزش تریدینگ ویو، معامله گران می توانند از ابزارها و امکانات پیشرفته ای برای تحلیل تکنیکال، شناسایی الگوها، روندها و فرصت های معاملاتی بهره ببرند.

با آموزش تریدینگ ویو، معامله گران می توانند از قابلیت های اجتماعی و آموزشی این پلتفرم استفاده کنند و با سایر معامله گران و تحلیلگران ارتباط برقرار کنند و ایده ها و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

مفهوم تحلیل و تکنیکال در بازار مالی چیست ؟!

تحلیل تکنیکال یک روش تحلیلی است که بر اساس بررسی رفتار قیمت و حجم معاملات دارایی های مالی در گذشته ، پیش بینی رفتار آنها در آینده را انجام می دهد.

تحلیل تکنیکال بر این فرض استوار است که تمامی عوامل تأثیرگذار بر قیمت دارایی های مالی ، اعم از اقتصادی ، سیاسی ، روانشناختی و غیره ، در نمودار قیمت منعکس می شوند و تکرار الگوهای قیمتی در زمان های مختلف نشان دهنده ی روندها و رویدادهای مشابه است.

تحلیل تکنیکال از ابزارها و مفاهیم مختلفی برای بررسی نمودارهای قیمت استفاده می کند مانند نمودارها ، اندیکاتورها ، الگوها ، خطوط روند و نظریه ها و مفاهیم .

اهمیت آموزش و داشتن اطلاعات در زمینه تحلیل تکنیکال بازار های مالی چیست ؟!

داشتن اطلاعات و آموزش در رابطه با تحلیل تکنیکال برای معامله گران بازارهای مالی بسیار مهم و ضروری است ، چرا که با استفاده از تحلیل تکنیکال می توانند :

روندها، الگوها، فرصت ها و ریسک های معاملاتی را شناسایی و تفسیر کنند.

زمان مناسب برای ورود و خروج از بازار را تعیین کنند.

استراتژی های معاملاتی خود را بر اساس داده های قیمت و حجم معاملات بسازند و بهبود ببخشند.

از ابزارها و نرم افزارهای پیشرفته برای تحلیل تکنیکال بهره ببرند.

با سایر معامله گران و تحلیلگران ارتباط برقرار کنند و از تجربیات و ایده های آنها استفاده کنند.

اندیکاتور و استراتژی در بازار های مالی چیست و چه مفهومی دارد ؟

اندیکاتور یا شاخص ، یک ابزار تحلیل تکنیکال است که بر اساس داده های قیمت و حجم معاملات یک دارایی مالی ، مقادیر مشخصی را محاسبه و نمایش می دهد.

اندیکاتورها به معامله گران کمک می کنند تا روندها ، الگوها ، فرصت ها ، ریسک ها و سیگنال های معاملاتی را شناسایی و تفسیر کنند.

اندیکاتورها می توانند در تعیین زمان ورود و خروج از یک موقعیت ، مدیریت ریسک و تعیین سطوح حمایت و مقاومت نیز مفید باشند.

استراتژی معاملاتی یا تریدینگ ، یک برنامه عمل است که معامله گران بر اساس آن ، معاملات خود را انجام می دهند.

استراتژی معاملاتی شامل قوانین و معیارهایی است که معامله گران بر اساس آن ، تصمیم می گیرند که چه زمانی ، چه دارایی مالی را ، چه مقدار ، چگونه و با چه هدفی خرید یا فروش کنند.

استراتژی معاملاتی می تواند بر اساس تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی ، تحلیل روانشناختی یا ترکیبی از آنها ساخته شود.

اندیکاتورها و استراتژی های معاملاتی با هم ارتباط نزدیکی دارند.

اندیکاتورها می توانند برای ساختن ، ارزیابی و بهبود استراتژی های معاملاتی استفاده شوند.

استراتژی های معاملاتی نیز معمولا به شکلی عینی از اندیکاتورها برای تعیین قوانین ورود و خروج و یا مدیریت معاملات استفاده می کنند.

اندیکاتورها و استراتژی های معاملاتی در بازارهای مالی مختلف مانند فارکس ، کالا ، سهام ، ارزدیجیتال و غیره کاربرد دارند.

انواع مختلفی از اندیکاتورها و استراتژی های معاملاتی وجود دارند که هر کدام ویژگی ها ، مزایا و معایب خاص خود را دارند ، در کل اندیکاتور ها به چندین دسته تقسیم می شوند که در زیر به آنها اشاره شده است :

 

اندیکاتورهای ترند (Trend Indicator)

اندیکاتورهای نوسانی (Volatility Indicator)

اندیکاتورهای حرکتی (Momentum Indicator)

اندیکاتورهای حجمی (Volume Indicator)

اهمیت آموزش و داشتن اطلاعات تخصصی در رابطه با اندیکاتور ها و استراتژی در بازار های مالی ؟!

آموزش و داشتن اطلاعات در رابطه با اندیکاتور ها و استراتژی ها برای معامله گران بازار مالی بسیار مهم و ضروری است ، چرا که با استفاده از اندیکاتور ها و استراتژی ها می توانید به موارد زیر دستیابید  :

 

روندها، الگوها، فرصت ها و ریسک های معاملاتی را شناسایی و تفسیر کنید.

زمان مناسب برای ورود و خروج از بازار را تعیین کنید.

استراتژی های معاملاتی خود را بر اساس داده های قیمت و حجم معاملات بسازید و بهبود ببخشید.

از ابزارها و نرم افزارهای پیشرفته برای تحلیل تکنیکال بهره ببرید.

با سایر معامله گران و تحلیلگران ارتباط برقرار کنید و از تجربیات و ایده های آنها استفاده کنید.

مسائل تخصصی بازار های مالی طبق نیاز فرد دانشجو

در دنیای بازار های مالی مسائل پیشرفته و موارد فنی تخصصی زیادی وجود دارد که هر شخص طبق روش های معاملاتی و یا خواسته شخص نسبت به انجام معاملات به داشتن اطلاعات تخصصی آن مسائل و موارد نیاز پیدا می کند ، افرادی که تمایل به یادگیری بازار و انجام معاملات مالی در بازار های مالی مختلف هستند معمولا با این چالش رو به رو می شوند که چگونه این اطلاعات فنی تخصصی را کسب کنند.

سایت هوش فعال به طور تخصصی بر روی بازار های مالی فعالیت می کند ، اشخاصی که به دنبال کسب اطلاعات در این زمینه ها هستند می توانند با پشتیبانی سایت تماس بگیرند و مسئله ی مورد نظر خود را مطرح کنند تا درصورت امکان آموزش آن مسائل به صورت تخصصی فرد مورد آموزش قرار بگیرد.

آموزش آنلاین چه ویژگی ها ، مزایا و برتری نسبت به آموزش حضوری دارد ؟!

آموزش آنلاین یک روش نوین و مدرن برای یادگیری است که با استفاده از فناوری اینترنت و نرم افزارهای آموزشی، امکان دسترسی به دانش و مهارت های مختلف را برای همه فراهم می کند.

آموزش آنلاین می تواند به صورت همزمان (سینکرون) یا غیرهمزمان (آسینکرون) انجام شود ، در حالت همزمان ، مدرس و دانش آموزان در یک زمان مشخص با هم ارتباط برقرار می کنند و از طریق ویدئو کنفرانس ، چت ، تخته سفید و غیره تعامل دارند.

 

آموزش آنلاین ، بازار مالی ، آموزش آنلاین فارکس

در حالت غیرهمزمان ، مدرس محتوای آموزشی را به صورت ویدئو ، صوت ، متن ، تصویر و غیره ضبط و در اختیار دانش آموزان قرار می دهد و دانش آموزان می توانند در هر زمان و مکانی که خواستند به آن دسترسی پیدا کنند و از طریق ایمیل ، انجمن ، نظرسنجی و غیره با مدرس و یکدیگر ارتباط داشته باشند.

آموزش آنلاین نسبت به آموزش های حضوری برتری های زیادی دارد که در قسمت زیر به چند نمونه از آن اشاره شده است.

 

هزینه کمتر :

آموزش آنلاین معمولاً هزینه کمتری نسبت به آموزش های حضوری دارد ، دانش آموزان نیازی به پرداخت هزینه های جانبی مانند حمل و نقل ، اقامت ، کتاب و جزوه و غیره ندارند. همچنین مدرسان نیز می توانند از هزینه های مربوط به اجاره کلاس، تجهیزات آموزشی، چاپ محتوا و غیره صرفه جویی کنند.

 

زمان کمتر :

آموزش آنلاین باعث صرفه جویی در زمان می شود. دانش آموزان نیازی به حضور در کلاس ها و رعایت برنامه زمانی مشخص ندارند. آنها می توانند در هر زمان و مکانی که خواستند به مطالب آموزشی دسترسی پیدا کنند و به تناسب سرعت و توانایی خود یاد بگیرند. همچنین مدرسان نیز می توانند محتوای آموزشی را در یک زمان مناسب ضبط و ارائه کنند و نیازی به تکرار همان مطالب برای گروه های مختلف نداشته باشند.

 

کیفیت بیشتر :

آموزش آنلاین می تواند کیفیت بیشتری نسبت به آموزش های حضوری داشته باشد. دانش آموزان می توانند از محتوای آموزشی چندرسانه ای، تعاملی و جذاب بهره ببرند و از طریق بازخورد، ارزیابی و پشتیبانی بهتر یاد بگیرند. همچنین مدرسان می توانند از ابزارها و نرم افزارهای پیشرفته برای طراحی، تولید و ارائه محتوای آموزشی استفاده کنند و از کیفیت صدا و تصویر بالا بهره مند شوند.

 

انعطاف پذیری بالا :

آموزش آنلاین انعطاف پذیری بالایی را برای دانش آموزان و مدرسان فراهم می کند. دانش آموزان می توانند بر اساس علاقه، نیاز و هدف خود دوره های آموزشی مختلف را انتخاب کنند و با توجه به شرایط زندگی، کاری و خانوادگی خود برنامه ریزی کنند. همچنین مدرسان می توانند بر اساس تخصص، تجربه و مهارت خود دوره های آموزشی متنوعی را ارائه کنند و با توجه به بازخورد و نیاز دانش آموزان محتوا و روش آموزشی خود را بهبود ببخشند.

 

دسترسی گسترده :

آموزش آنلاین دسترسی گسترده ای را به دانش و مهارت های مختلف امکان پذیر می کند. دانش آموزان می توانند از هر نقطه ای از جهان به دوره های آموزشی دسترسی پیدا کنند و از مدرسان و دانش آموزان متخصص و متنوعی یاد بگیرند. همچنین مدرسان می توانند به دانش آموزان بیشتری آموزش دهند و از بازارهای جدید و مشتریان جدید بهره مند شوند.

در دوره آموزش متاتریدر چه چیزی را می آموزیم ؟!

کلیه موارد از شیوه نصب تا انواع پوزیشن گیری در متاتریدر و آموزش تنظیمات و نکات کلیدی و هم در استفاده از متاتریدر در این دوره آموزش داده می شود این دوره آموزشی در سه ساعت تدریس آموزش داده می شود.

در دوره آموزش تریدینگ ویو چه چیزی را می آموزیم ؟!

نکات مهم در استفاده از تریدینگ ویو ، آلارم ست کردن ، فیلتر ست کردن و موارد مفید دیگر ، مدت زمان این دوره بستگی به دانشجو دارد .

سر فصل های آموزش تحلیل تکنیکال در بازار های مالی

مدت زمان دوره 15 جلسه و هر جلسه یک ساعت می باشد

1- آشنایی با بازار های مالی

اصول تحلیل و تکنیکال

آموزش وب سایت TradingView ، متاتریدر و ابزار های تحلیلی

 

2- نمودار ها

♦ شمعی

خطی

 

3- زمان بندی

کوتاه مدت

میان مدت

بلند مدت

 

4- تایم فریم ها

دقیقه ای

ساعتی

روزانه

هفتگی

ماهانه

 

5- نمودار های شاخص ها

شاخص کل

شاخص کل ( هم وزن )

شاخص گروه ها ( صنایع )

شاخص های بین المللی

شاخص های بازار ارزدیجیتال

 

6- حمایت ها و مقاومت ها

پیوت ها ، نقطه های حمایتی و مقاومتی اصلی ( ماژور ) و فرعی ( مینور )

خط حمایتی و مقاومتی ساده ( استاتیک ) و مورب ( داینامیک )

مقاومت تاریخی

حمایت و مقاومت روانی اعداد رند

محدوده ی حمایتی و مقاومتی

 

7- تبدیل مقاومت به حمایت و برعکس

 

8- اعتبار شکست ها ( فاکتور های واقعی و غیر واقعی )

 

9- پولبک و تثبیت قیمت

 

10- روند ها

صعودی

نزولی

خنثی ( رنج )

 

11- استراتژی های معاملاتی در روند ها

خرید

فروش

نظاره گری

 

12- خطوط روند و اعتبار آن ها و شیوه رسم آنها

اصلی

داخلی

 

13- خطوط کانال ها و رسم کانال

 

14- اصلاح قیمتی و زمانی

 

15- حجم معاملات و جهت حرکت بازار

 

16- کندل شناسی و حرکات قیمتی ( Price Action )

رفتار شناسی بازار با استفاده از نمودار های شمعی ژاپنی

الگو های کندل استیک

 

17- شکاف های قیمتی ( Gaps )

 

18- نمودار های تعدیل نشده

 

19- مقیاس حسابی ( ساده ) و لگاریتمی

 

20- الگو های کلاسیک

الگو های برگشتی و ادامه دهنده

الگوی سقف و کف دو و سه قلو

الگوی سر و شانه سقف و کف

الگوی کوه ها

الگوی کاپ

الگوی مثلث ( متقارن ، افزایشی ، کاهشی )

الگوی کنج ( صعودی و نزولی )

الگوی مستطیل

الگوی پرچم ( مثلثی ، مستطیلی )

 

21- کاربرد و تحلیل اندیکاتور ها

میانگین‌های متحرک (Moving Average)

میانگین متحرک همگرایی و واگرایی (MACD)

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI)

اندیکاتور استوکاستیک (STOCH)

اندیکاتور ای تی آر (ATR)

اندیکاتور مومنتوم (MOMENTUM)

اندیکاتور حجم‌ها (Volumes)

 

22- ترکیب اندیکاتور ها

 

23- ترکیب اندیکاتور ها

 

24- واگرایی ها

 

25- فیبوناچی

نسبت های اصلاحی ریتریسمنت

نسبت های بسط اکستنشن

 

26- معامله گری با تحلیل تکنیکال

 

27- استراتژی معاملاتی خرید در میانه ی روند صعودی ، پس از شکست مقاومت در سقف

 

28- حد سود و ضرر

جبران ضرر

خرید و فروش پله کانی

مارتینگل

29- تکنیک نوسان گیری

30- ریسک به ریوارد

31- تابلو خوانی و نکات معاملاتی بازار ( مخصوص بازار بورس )

تشخیص صف شدن ( مخصوص بورس )

32- روانشناسی و رفتار شناسی بازار

الگوی ساعت و تیک ( مخصوص بورس )

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در کلاس ها با پشتیبانی هوش فعال در ارتباط باشید : 09364549266

آیدی پشتیبانی هوش فعال در تلگرام و ایتا

Visits: 30