توجه! : کاربران عزیز اگر برای خرید یا سفارش محصولی نیاز به مشاوره داشتید با شماره 09364549266 تماس بگیرید. کانال آموزشی تلگرام

011-33407938 - 09364549266 hooshefaal@gmail.com از 8 صبح تا ساعت 12 شب

بیوگرافی فرزاد وجیهی موسس آرون گروپس

فرزاد وجیهی در 16 نوامبر سال 1988 در شهر تهران، یکی از شهرهای کشور ایران، چشم به جهان گشود. پدرشعلیرضا، از فعالین صنعت خودروسازی و مادرش خانه دار بود. (علیرضا و پدربزرگ فرزاد، در سالهای  1961 – 1971  یکی از فعالین صنعت پارچه در شهر شوشتر به شمار میرفتند). پدر فرزاد در دوران فعالیتش در این صنعت، تجربیات زیادی کسب کرد که این تجربیات، زمینه ورود به صنعت خودرو را برایش فراهم ساخت.

از سال 1980 ، جنگ بر سرزمین علیرضا، سایه افکند و کشور او سالها، درگیر تنشهای منطقه ای در زمینه هایاقتصادی و سیاسی شد. اما هیچکدام این اتفاقات نتوانست مانع رسیدن علیرضا به اهداف بزرگی باشد که در سر میپروراند.

حتی شرایط جنگی هم نتوانست او را از افکار بلند پروازانه ای که در ذهن میپروراند ، باز دارد. او به شهر اهواز مهاجرت کرد و خود را برای راه اندازی کسب و کارهای جدیدش، آماده ساخت. (علیرضا در سالهای  1981 – 1993 در اهواز، درصنعتخودرو مشغول به کار شد) . با پشتکار و پیگیری های زیاد، توانست نمایندگی “ایران خودرو دیزل” را در سال 1993بصورت مستقل در اهواز راه اندازی کرده و توسعه بدهد. او در سال 2003 ، نمایندگی “ایران خودرو” را هم افتتاح کرد وخدمات زیادی به بسیاری از شرکت ها، از جمله شرکت نفت خوزستان، ارائه داد.

کودکی فرزاد وجیهی

علیرضا سال 1985 ازدواج کرد. حاصل این ازدواج، دو پسر به نامهای فرزین و فرزاد است. فرزین برادر کوچکتر فرزاد، در سال 2006 ، برای ادامه تحصیل به انگلیس مهاجرت کرده و به زندگی خود در این کشور ادامه داد. سال 2019 فرزاد نیز به انگلیس رفته و به برادر خود پیوست.

فرزاد برخلاف برادر کوچکترش، علاقه زیادی به تحصیلات آکادمیک نداشت، این موضوع از چشمان تیزبین پدر او دور نماند. پدر علاقه او به تجارت را، در دوران پس از تحصیلات متوسطه، کشف کرد و این تصمیم پدر، فرزاد را با چالشی بزرگ در 15 سالگی مواجه کرد. حال او نوجوان 15 سالهای بود که دغدغه هایی به مراتب بزرگتر، نسبت به هم سن و سالهای خود داشت. ورود به تجارت خودرو، در سال 2004 ، نقطه عطفی در زندگی او شد. فرزاد با تکیه بر استعدادهای خودش و تجربیات پدر در این صنعت، توانست نمایندگیهای متعدد خودرو را در اهواز راه‌اندازی کند ، همچنین توانست بازارهای فروش ناوگان خودرو و نمایندگیهای محلی ایران خودرو ، بنز ، ولوو و اسکانیا را در زادگاهش به خوبی مدیریت کند و جایگاه خود را  بعنوان یک تاجر خوش فکر ، در بین هم صنفان خودش به تثبیت برساند.

ازدواج فرزاد وجیهی در سال 2007

سال 2007 ، فرزاد که حال بعنوان تاجر موفق 19 ساله خودرو، در اهواز به شهرت رسیده بود ، دختر رویاهای خود را یافت و بر خلاف تمام مخالفت های خانواده ها ، این عشق را به ازدواج تبدیل کرد. حاصل این عشق ، پسری به نام ” آرون ” است که در سال 2012 چشم به جهان گشود.

فرزاد وجیهی ، دوست دارد خود را آنگونه که هست ، به دیگران معرفی کند. او اعتقاد دارد که تجارت ، ثروت ، ارتباطات اجتماعی یا روابط کاری ، نمیتوانند معرف یک شخص باشند. بلکه ، این اهداف و طرز فکر خود فرد هست که ، میتواند ماهیت ذاتی او را بیان کند و او را به عنوان یک شخصیت اجتماعی یا تجاری ، در تمام زمینه های زندگی معرفی نماید.

او خود را فردی معرفی میکند که میخواهد غیرممکن ها را ممکن سازد. به نظر او ، هیچ ایده ایی را نباید نادیده گرفت ، حتی اگر از نظر دیگران مضحک یا بیهوده به نظر برسند. یعنی یا باید در مسیری قدم گذاشت و آن را تا انتها دنبال کرد یا اصلاً در مورد آن، فکر هم نکرد. او خود را فردی توصیف میکند که اگر وارد حیطهای شود ، با تمام قدرت و به بهترین شکل ممکن، خود را با آن، به چالش میکشد تا به موفقیت موردنظرش دست پیدا کند . از نظر او ، موفقیت مانند قله یک کوه است، تا زمانیکه به آن دست نیافتی ، یک فرد شکست خورده به حساب میآیی، پس باید بر تمام موانع راه غلبه کنی، تا به موفقیت مد نظر خودت، دست بیابی.

ورشکستگی فرزاد وجیهی در سال 2011

سال 2011 ، فردی که مدیریت یکی از بخش ها را در شرکت او داشت ، از اعتماد او سوء استفاده کرده و باعث ورشکستگی تجارت خودرویی او شد. این اتفاق ناگوار باعث شد تا امتیاز نمایندگیهای خودرویی او لغو شوند و حواشی زیادی برای فرزاد و خانوادهاش بوجود بیاید. هر چند این افراد دستگیر شدند، اما خانواده وجیهی برای اثبات حسن نیت خودشان، بدهی سرمایهگذاران را پرداخت کردند بعد از این تجربه تلخ، فرزاد دیگر تمایلی به فعالیت در این تجارت نداشت. او با اتکا به ادراک ذهنی و باور به تواناییهایش در تجارت، پایه گذاری یک کسب و کار جدید را شروع کرد. او معتقد بود، شروع هر کسب و کار جدیدی بر اساس ایدههای شخصی، مخالفانی را در پی خواهد داشت و گاها حتی میتواند از نظر دیگران مضحک هم باشد و باعث بشود آنها شما را نادیده بگیرند، این افراد همان کسانی هستند که در این مسیر جدیدی که در پیش گرفته اید، سعی میکنند شما را منصرف بکنند. ولی اگر در تصمیم جدید خودتان به موفقیت برسید ، همین افراد دور هم جمع میشوند تا شما را تحسین بکنند.

فرزاد وجیهی و تاسیس بروکر آرون گروپس

در سال 2014 ، جرقه جدیدی در ذهن فرزاد زده شد و او را به سمت بازار طلا و سکه، سوق داد. از نظر او، سرمایه گذاری در بازار سرمایه، امکان دسترسی فیزیکی به کالای مبادله شده را میسر نمیکند. اما در بازار معاملات طلا، این کالای ارزشمند را میتوان به صورت فیزیکی بدست آورد و نسبت به حفظ ارزش آن با گذشت زمان، اطمینان داشت. همچنین او معتقد بود، سرمایه گذاری در حوزه طلا، فعالیتی پویا و درآمدزا برای عموم مردم محسوب میشود و از سوی دیگر، تولید و فروش طلا به گردش چرخه اقتصادی کشور کمک میکند. او توانست خود را به عنوان تاجری خوش فکر، در بازارهای داخلی طلا، دلار و سکه ایران بشناساند و تا جایی پیش رفت که منجر به بنیانگذاری شرکت آرون گلد شد و اولین شمش طلای شناسنامه دار ایران، یعنی آرون گلد رابه بازار معرفی کرد. همچنین پلاکهای 18 عیار آرون گلد را، با وزن دقیق و استاندارد به همراه شناسنامه فیزیکی، برای نخستین بار در کشور ایران، با نام آرون گلد به ثبت رساند. این طلای شناسنامه دار، با شماره ثبت 553887 در سازمان ثبت اسناد و املاک ایران، به ثبت رسیده است. اما از آنجاییکه بستر فعالیت در این زمینه در ایران، نتوانست انتظارات او را برآورده کند، در سال 2019 به فعالیت شرکت آرون گلد خاتمه داد.

فرزاد وجیهی با اینکه تحصیلات آکادمیک را در عملی کردن ایده ها، کم تاثیر میداند ، اما معتقد است ، تنها اتکا به تحصیلات آکادمیک نمیتواند زیربنای موفقیت یک فرد باشد، اما بخاطر علاقه به مطالعه و کشف و شهود در زمینه مسائل اقتصادی و آشنا شدن با علم به روز اقتصاد، در سال 2019 موفق به کسب مدرک دکتری اقتصاد در سرزمین مادریش شددکتر فرزاد وجیهی به دنبال بستری برای جان بخشیدن به رویاهای خود میگشت، سرزمینی که بتواند انتظارات او را از اهداف سرمایه گذاری و تجارت را برآورده کند. حال که فرزاد سرشار از تجربه های تجاری اندوخته شده بود، برای تحقق جاه طلبی های خود، در سال 2019 ، با خاتمه دادن به آخرین فعالیت تجاری خود در سرزمین مادری اش، به انگلیس مهاجرت کرد و به برادر بزرگترش، فرزین پیوست. در حال حاضر، دکتر فرزاد وجیهی علاوه بر ایرانی بودن، تابعیت کشورهای ترکیه، انگلیس و کانادا را نیز دارد.

تجربیات تجاری متعدد فرزاد، باعث شکل گرفتن سوالی در ذهن او شده بودند، “چه کسی قیمت را تعیین میکند؟ ” در جستجوی یافتن جواب این سوال، اهمیت بازارهای بین المللی فارکس و ارزهای دیجیتال برای او پررنگتر شد و مسیری تازه را به روی او باز کرد. فرزاد از سالها قبل در این بازارها فعال بود، اما بخاطر فعالیت های تجاری که داشت،

زمان کافی برای شناخت عمیق این بازار صرف نکرده بود. زمانی که ساکن ایران بود، در جستجوی جواب این سوال تا جایی پیش رفت که، در زمان کوتاهی، به یکی از افراد صاحب نظر در تعیین قیمت بازارهای داخلی کشور خود تبدیل شد.

همچنین، هیجان کشف پاسخ این سوال در بازارهای مالی بین المللی، باعث شد، دکتر فرزاد وجیهی در زمانی کمتر از حد تصور خود و اطرافیانش، به یک تریدر حرفه ای تبدیل شود.

دکتر فرزاد وجیهی باور دارد، در معاملات و بازارهای مالی نه جادو وجود دارد و نه شانس. تریدر حرفهای، کسی است که با تسلط بر قوانین و ساختارهای بازار فارکس به جلو حرکت میکند و با قوانین معامله در بازار های مالی، آشنا است. شانس یا تقدیر در واقع همان تلاش و پشتکاری است که، انسان در مسیر شغلی یا زندگی خود صرف میکند و باعث میشود انرژیهای منفی به انرژیهای مثبت تبدیل شوند و راه را برای رسیدن به هدفهای مورد نظر هموار کنند.

از نظر دکتر فرزاد وجیهی، انجام معاملات نیاز به تخصص خیلی ویژهای ندارد، بلکه نیاز به آگاهی کافی از عوامل حرکت دهنده قیمت در بازار دارد تا معامله گر با هوشیاری بالا بتواند تمام عوامل تاثیرگذار در بازار را درک بکند. از نظر او، دانستن اصول اولیه و پایبندی به بایدها و نبایدها، در نظر گرفتن ریسکها و آمادگی کافی برای ورود به بازارهای مالی هیجان انگیز، به معنای مهارت معامله گری است.

دکتر فرزاد وجیهی معتقد است برای ورود به معامله، نباید فقط یک استراتژی خاص را بلد بود، بلکه باید به تمام مباحث تکنیکال و اخبار اقتصادی، تسلط کافی داشت. از نظر او، اخبار اقتصادی به تکنیکال اعتبار میدهد، اما تکنیکال به تنهایی نمیتواند جهت حرکت درست قیمت را به یک تریدر با قطعیت بگوید.

یکی از مشخصه های پررنگی که باعث شده تا دکتر فرزاد وجیهی از دیگر تریدرها متمایز بشود، تسلط شگفت انگیز او به اخبار اقتصادی است. او براحتی میتواند با تحلیل اخبار اقتصادی هفتگی و روزانه، بدون تحلیل تکنیکال هم، جهت حرکت قیمت ها را تشخیص بدهد. فرزاد برای نشان دادن تاثیر اخبار اقتصادی در جهت دادن به قیمت، تحلیل های خودش را به طور رایگان در شبکه های اجتماعی خود با تریدرهای دیگر به اشتراک میگذارد و روزانه معامله گران زیادی قبل از ورود به یک موقعیت معاملاتی، تحلیل های او را پیگیری میکنند.

موفقیت دکتر فرزاد وجیهی

حجم معاملات روزانه دکتر فرزاد وجیهی، حدودا 10 میلیون دلار، برآورد شده است. بخاطر حجم معاملات روزانه بسیار بالا، نه تنها از او بهعنوان برترین تریدر ایرانی نام برده میشود، بلکه در میان بهترینهای بازار فارکس دنیا نیز جای گرفته است.

دنبال کنندگان دکتر فرزاد وجیهی به خاطر مهارتش در تشخیص جهت حرکت قیمت با تکیه بر اخبار اقتصادی، به MQL او لقب ” استاد آرون” دادهاند. استاد آرون برای شفاف سازی معاملاتش پا را فراتر گذاشته و لینک .(https://tinyurl.com/y55nv78t) خود را در دسترس همگان قرار داده است  یک، سایت معتبر و معروف جهانی است که تریدرهای برتر از اکثر نقاط دنیا، به آن وصل میشوند و MQL امکان مقایسه بین آنها بوجود می آید. استاد آرون، تنها تریدر ایرانی در بازارهای مالی است که جسارت این کار را داشته و علاوه بر اینکه معاملات خود را در دسترس عموم قرار داده، خود را در چالش سنجده شدن از طرف همتاهای خود قرار

داده است.

او فقط در یکی از معاملات خودش در سال 2021 در عرض یک روز توانست، 1.42 میلیون دلار بر روی بیت  او به وفور یافت می‌شود . MQLکوین، سود کند، معاملات شبیه به این در لینک استاد آرون اعتقاد زیادی به سرمایه گذاری دارد. او همیشه، 30 درصد از سرمایه خود را در سهام با دید بلند مدت سرمایه گذاری میکند. اعتقاد او بر این اصل استوار است که، زمانی میتوانید یک سرمایهگذار موفق باشید که خودتان را از چهارچوبی که ساخته اید خارج کنید. از نظر او سرمایه گذاری کار جالبی است چون میتواند منابع درآمد جدیدی را برای شما ایجاد کند. برای همین او خود را بیشتر سرمایه گذار می‌بیند تا اینکه یک تریدر خطاب کند، با اینکه سرمایه اولیه استاد آرون از ترید بدست آمده است، اما نکته قابل توجه این است که توانسته همان سرمایه اولیه را کنترل کند و

تبدیل به سرمایه گذار امروز شود.

حجم معاملات روزانه دکتر فرزاد وجیهی، حدودا 10 میلیون دلار، برآورد شده است. بخاطر حجم معاملات روزانه بسیار بالا، نه تنها از او بهعنوان برترین تریدر ایرانی نام برده میشود، بلکه در میان بهترینهای بازار فارکس دنیا نیز جای گرفته است.

دنبال کنندگان دکتر فرزاد وجیهی به خاطر مهارتش در تشخیص جهت حرکت قیمت با تکیه بر اخبار اقتصادی، به MQL او لقب ” استاد آرون” دادهاند. استاد آرون برای شفاف سازی معاملاتش پا را فراتر گذاشته و لینک .(https://tinyurl.com/y55nv78t) خود را در دسترس همگان قرار داده است  یک، سایت معتبر و معروف جهانی است که تریدرهای برتر از اکثر نقاط دنیا، به آن وصل میشوند و MQL امکان مقایسه بین آنها بوجود می آید. استاد آرون، تنها تریدر ایرانی در بازارهای مالی است که جسارت این کار را داشته و علاوه بر اینکه معاملات خود را در دسترس عموم قرار داده، خود را در چالش سنجده شدن از طرف همتاهای خود قرار

داده است. او فقط در یکی از معاملات خودش در سال 2021 در عرض یک روز توانست، 1.42 میلیون دلار بر روی بیت  او به وفور یافت می‌شود . MQLکوین، سود کند، معاملات شبیه به این در لینک استاد آرون اعتقاد زیادی به سرمایه گذاری دارد. او همیشه، 30 درصد از سرمایه خود را در سهام با دید بلند مدت سرمایه گذاری میکند. اعتقاد او بر این اصل استوار است که، زمانی میتوانید یک سرمایهگذار موفق باشید که خودتان را از چهارچوبی که ساخته اید خارج کنید. از نظر او سرمایه گذاری کار جالبی است چون میتواند منابع درآمد جدیدی را برای شما ایجاد کند. برای همین او خود را بیشتر سرمایه گذار می‌بیند تا اینکه یک تریدر خطاب کند، با اینکه سرمایه اولیه استاد آرون از ترید بدست آمده است، اما نکته قابل توجه این است که توانسته همان سرمایه اولیه را کنترل کند و

تبدیل به سرمایه گذار امروز شود.

بنظر دکتر وجیهی، پولی که در جریان یک معاملات قرار دارد و یا حتی در یک کسب و کار پرریسک قرار دارد، دارایی حقیقی محسوب نمیشود، چون هر لحظه میتواند از دست برود، او به معامله گران توصیه میکند هیچگاه پولی که در ریسک بالایی است را جز دارایی خود حساب نکنید.

یکی دیگر از زمینه‌های فعالیت این تریدر جوان ایرانی، مدیریت بروکر کارگزاری های بین المللی (بروکر)است.و به دلیل هوش بالای مدیریتی دکتر وجیهی باعث شد تا در مدت زمان کوتاهی به تعداد این کارگزاری ها اضافه شود.

و در حال حاضر ایشان صاحب 3 کارگزاری هستند که خدمات مالی بین المللی ارائه می‌دهند. استاد آرون در مصاحبه های خود به معامله گرانی که تازه وارد بازارهای مالی شدهاند توصیه میکند تا از انجام هیچ چیزی نترسند، ولی اگر یک بار تجربه خوب در زمینه خاصی نداشتند، اصرار به تجربه مجدد آن مورد نداشته باشند و به مسائلی که نمیتوانند تغییر بدهند، اهمیت ندهند و برای وقت و ذهن خود، ارزش مادی تعیین بکنند تا باعث بشود، رفتار بهتری با این دو ارزشمند، داشته باشند.

به اعتقاد استاد آرون، با تغییراتی که در دنیای امروز به وجود آمده است، نداشتن سرمایه دیگر دغدغه محسوب نمیشود و دغدغه اصلی، کمبود ایده های مناسب و افراد با پشتکار بالا است.

دکتر فرزاد وجیهی در حال حاضر با همسر و پسرش، در لندن اقامت دارد. او روزانه روزانه پنج تا شش ساعت مطالعه می‌کند و در اوقات فراغتش ممکن است او را در باشگاههای بدنسازی، اسب سواری و پیست مسابقات اتوموبیل رانی پیدا کنید.

Visits: 47