توجه! : کاربران عزیز اگر برای خرید یا سفارش محصولی نیاز به مشاوره داشتید با شماره 09364549266 تماس بگیرید. کانال آموزشی تلگرام

اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows مخصوص فارکس در متاتریدر 5 تایم فریم 1 ساعت

اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows مخصوص فارکس در متاتریدر 5 تایم فریم 1 ساعت

مقدمه ایی بر اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows مخصوص فارکس در متاتریدر 5

قبل از اینکه به کارایی این اندیکاتور بپردازیم باید درکی از سطح حمایت و مقاومت داشته باشیم ، سطح حمایتی در واقع به سطحی گفته می شود که در آن سطح قیمت تمایل به افت و نزول بیشتر را ندارد و قیمت ها مدام با این سطح برخورد می کنند و در مواقعی حتی پس از برخورد ، برگشت قیمتی نیز رخ می دهد و تغییر روند اتفاق می افتاد ، سطح مقاومتی هم به سطحی گفته می شود که قیمت در آن سطح تمایل به صعود و پیشرفت بیشتر را ندارد و تمام علائم سطح حمایتی را دارا می باشد .

اما مسئله ایی که بسیار مورد توجه کاربران قرار دارد شکست سطح حمایت و مقاومت است ، ممکن است پس از برخورد ها و پولبک های قیمتی ، سطح حمایت یا مقاومت را بشکانند و از آن عبور کنند و معمولا پس از شکست سطح حمایت و مقاومت تغییر روند چشم گیر و قابل توجهی صورت می گیرد ، در مجموع سطح حمایت و مقاومت و همچنین شکست این دو سطح توسط قیمت ها دارای اهمیت زیادی می باشند و یکی از شاخص های تحلیلی بازار های مالی می باشد .

 

عملکرد اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows در متاتریدر 5

شناسایی سطح حمایت و مقاومت یکی از روش های تحلیل روند و وضعیت بازار مالی می باشد ، اگر فرد معامله گر بخواهد این کار را به صورت دستی انجام دهد باید وقت زیادی را برای هر سهم و نمودار صرف کند و به غیر از این حتما باید به مفهوم و شناسایی سطح حمایت و مقاومت مهارت کامل داشته باشد ، اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows به صورت خیلی دقیق و با سرعت بالا این کار را برای معامله گر انجام می دهد .

اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows به صورت خودکار سطوح حمایت و مقاومت قیمتی را بر روی نمودار توسط نقطه چین های قرمز و آبی نشان می دهد ، همچنین زمانی که یک شکست سطح حمایت و مقاومت رخ می دهد اندیکاتور به صورت تخصصی و فنی این شکست را تجزیه تحلیل می کند و بر روی آن کندلی که سطح حمایتی یا مقاومتی را شکانده است فلش صورتی و آبی رسم می کند.

فلش های صورتی و آبی ، هم به عنوان سیگنال خرید و سیگنال فروش تشکیل می شوند و هم به عنوان یک نشانگر تغییر روند بالقوه ، همانطور که مطلع هستید سیگنال ها حتما باید توسط دیگر شاخص ها یا کندل تثبیت تایید شوند ، برای اینکه بتوانید معامله ی کم ریسک تری داشته باشید بهتر است این اندیکاتور را با اندیکاتورهای روند نما ترکیب کنید تا بتوانید تاییدیه های دقیقی بگیرید و تصمیمات بهتری را برای معامله ی خود داشته باشید .

فروش اکانت پرمیوم و پرو اورجینال

اندیکاتور های زیادی برای تشخیص سطوح حمایت و مقاومت وجود دارند که می توانید از آن ها نیز برای شناسایی این سطوح استفاده کنید مانند اندیکاتور Fractal Support and Resistance و Fibonacci Retracement که بسیار دقیق و پرکاربرد هستند .

طراحی سفارشی اندیکاتور و اکسپرت  بورس و فارکس

 

لینک دانلود اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows در انتهای صفحه پست در باکس دانلود موجود می باشد

 

اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows مخصوص فارکس در متاتریدر 5 تایم فریم 1 ساعت

 

شیوه نصب اندیکاتور در متاتریدر 5

در انتهای صفحه ی این پست در باکس دانلود از قسمت راهنمای نصب میتوانید ویدیو آموزش نصب اندیکاتور در متاتریدر 5 را مشاهده کنید و مطابق با ویدئو آموزشی اندیکاتور مورد نظر را نصب کنید .

زمانی که اندیکاتور را بر روی چارت رسم می کنید در اولین صفحه ایی که بر روی چارت باز می شود گزینه ی Allow DLL را فعال کنید و سپس بر روی گزینه ی OK کلیک نمایید.

 

اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows مخصوص فارکس در متاتریدر 5 تایم فریم 1 ساعت

 

تنظیمات اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows برای متاتریدر 5

در سربرگ Inputs نیز ویژگی های فنی مهم این اندیکاتور وجود دارد که می توانید مطابق با پارامتر های مد نظرتان این ویژگی ها را تغییر دهید و سفارشی سازی کنید

 

اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows مخصوص فارکس در متاتریدر 5 تایم فریم 1 ساعت

 

 

سیگنال خرید با استفاده از اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows کد MQL5-19

چه زمانی می توانید وارد پوزیشن Buy شوید ؟

نحوه ی سیگنال گیری از اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows به شرح ذیل می باشد .

1- اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows سطوح حمایت و مقاومت را شناسایی می کند و همچنین با استفاده از شناسایی شکست این سطوح سیگنال خرید و فروش صادر می کند.

2- زمانی که اندیکاتور یک سطح مقاومتی را شناسایی کرد توسط نقطه چین های قرمز بر روی نمودار به نمایش می گذارد .

3- زمانی که یک کندل صعودی قوی تشکیل می شود و سطح مقاومتی را رو به بالا کراس می کند یک فلش آبی بر روی آن کندل نمایش داده می شود به عنوان سیگنال خرید .

4- در مواقعی که سیگنال خرید در محدوده اشباع فروش صادر می شود و بر روی کندلی صادر شده است که کندل قوی ایی است می توانید از همان کندل وارد پوزیشن خرید شوید اما در مواقعی که این شروط رعایت نشده است باید منتظر یک کندل تثبیت صعودی بمانید که بالاتر از سطح مقاومتی تشکیل شده است .

5- نقطه ی Stop پوزیشن خود را می توانید روی Swing قبلی کندل یا در محدوده ناحیه حمایتی قرار دهید ، همچنین می توانید طبق استراتژی معاملاتی خودتان نقطه ی Stop مطمئنی را مشخص کنید .

 

چه زمانی می توانید از پوزیشن  Buy خارج شوید ؟

معامله ی خودتان را تا جایی ادامه دهید که یک سطح مقاومتی جدید تشکیل شود یا یک کندل تغییر روند قوی نزولی مشاهده کنید .

 

 

اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows مخصوص فارکس در متاتریدر 5 تایم فریم 1 ساعت

 

 

سیگنال فروش با استفاده از اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows کد MQL5-19

چه زمانی می توانید وارد پوزیشن Sell شوید ؟

نحوه ی سیگنال گیری از اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows به شرح ذیل می باشد .

1- اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows سطوح حمایت و مقاومت را شناسایی می کند و همچنین با استفاده از شناسایی شکست این سطوح سیگنال خرید و فروش صادر می کند.

2- زمانی که اندیکاتور یک سطح حمایتی را شناسایی کرد توسط نقطه چین های آبی بر روی نمودار به نمایش می گذارد .

3- زمانی که یک کندل نزولی قوی تشکیل می شود و سطح حمایتی را رو به پایین کراس می کند یک فلش صورتی بر روی آن کندل نمایش داده می شود به عنوان سیگنال فروش .

4- در مواقعی که سیگنال فروش در محدوده اشباع خرید صادر می شود و بر روی کندلی صادر شده است که کندل قوی ایی است می توانید از همان کندل وارد پوزیشن فروش شوید اما در مواقعی که این شروط رعایت نشده است باید منتظر یک کندل تثبیت نزولی بمانید که پایین از سطح حمایتی تشکیل شده است .

5- نقطه ی Stop پوزیشن خود را می توانید روی Swing قبلی کندل یا در محدوده ناحیه مقاومتی قرار دهید ، همچنین می توانید طبق استراتژی معاملاتی خودتان نقطه ی Stop مطمئنی را مشخص کنید .

 

چه زمانی می توانید از پوزیشن  Sell خارج شوید ؟

معامله ی خودتان را تا جایی ادامه دهید که یک سطح حمایتی جدید تشکیل شود یا یک کندل تغییر روند قوی صعودی مشاهده کنید .

 

اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows مخصوص فارکس در متاتریدر 5 تایم فریم 1 ساعت

 

جمع بندی مطالب

اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows سطوح حمایت و مقاومت را در تمامی تایم فریم ها و بر روی تمامی نمودار ها شناسایی می کند و با استفاده شکست این سطوح توسط کندل ها سیگنال خرید و فروش صادر می کند ، سیگنال خرید و فروش توسط فلش های صورتی و آبی بر روی نمودار به نمایش گذاشته می شود ، این اندیکاتور مخصوص بازار مالی فارکس در پلتفرم متاتریدر 5 می باشد ، برای گرفتن تاییدیه سیگنال بهتر است از ترکیب شاخص های تحلیلی و ابزار های دیگر در این اندیکاتور استفاده کنید .

 

 

کاربران عزیز سایت هوش فعال لطفا پس از مطالعه پست آموزش اندیکاتور Support Resistance Breakout Arrows نظرات و سوالات خودتان را برای ما ارسال کنید.

با تشکر

نویسنده : رسول شعبانی

Visits: 209

تحلیل سهم ،سیگنل بورس و آموزش رایگان در کانال هوش فعال لینک عضویت در کانال پیام رسان ایتا لینک عضویت در کانال تلگرام

دانلود باکس

چگونه می توان اندیکاتور ها را در متاتریدر نصب کرد.

  • دانلود فایل اندیکاتور ها (فرمت های .ex5 و .mq5)
  • رفتن به سربرگ File  در متاتریدر و کلیک بر روی گزینه  Open date folder
  • کپی کردن فایل اندیکاتور در پوشه MQL5>Indicators
  • رفتن به باکس Navigator  و کلیک راست  بر روی گزینه indicators و سپس کلیک بر روی گزینه Refresh

برای مطالعه بیشتر می توانید و مشاهده فیلم آموزشی مربوط به نصب اندیکاتور می توانی به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

 

مشاهده فیلم آموزش نصف فایل اینکلود اندیکاتور

 

مشاهده فیلم آموزشی نصب اندیکاتور در متاتریدر 5

درباره این مطلب نظر دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات زیرا حتما ببینید ...

متاسفانه موردی یافت نشد ...