توجه! : کاربران عزیز اگر برای خرید یا سفارش محصولی نیاز به مشاوره داشتید با شماره 09364549266 تماس بگیرید. کانال آموزشی تلگرام

اندیکاتور فوق العاده Wave Trend Oscillator مخصوص بورس و فارکس برای متاتریدر 4

تحلیل سهم ،سیگنل بورس و آموزش رایگان در کانال هوش فعال لینک عضویت در کانال پیام رسان ایتا لینک عضویت در کانال تلگرام

اندیکاتور فوق العاده Wave Trend Oscillator مخصوص بورس و فارکس برای متاتریدر 4

مقدمه ایی بر اندیکاتور Wave Trend Oscillator مخصوص بورس و فارکس در متاتریدر 4

اندیکاتور WTO یا همان Wave Trend Oscillator یک اندیکاتور نوسانگر روند موج است که برای بازار های مالی فارکس و بورس می توانید از این اندیکاتور استفاده کنید که مخصوص متاتریدر 4 می باشد , این اندیکاتور در دسته ی اسیلاتور ها قرار می گیرد و روند بازار را به خوبی شناسایی می کند و بر اساس اصل تجزیه و تحلیل موج روندیابی خود را انجام میدهد , جدا از تشخیص روند بازار میزان حجم و قدرت بازار را نیز در اسیلاتور خودش مشخص کرده و نمایش می دهد , این اندیکاتور در تایم فریم های مختلف قابل اجرا می باشد , با استفاده از موج های صعودی و نزولی و کراس دو خط Average و Signal در محدوده های منفی 50 و مثبت 50 و همچنین لول صفر میتوانید سیگنال های خرید و فروش دریافت کنید , در ادامه به نحوه ی سیگنال گیری از این اندیکاتور می پردازیم .

 

لینک دانلود اندیکاتور Wave Trend Oscillator در انتهای صفحه پست در باکس دانلود موجود می باشد

اندیکاتور فوق العاده Wave Trend Oscillator مخصوص بورس و فارکس برای متاتریدر 4

ویدئو آموزش اندیکاتور Wave Trens Oscillator مخصوص فارکس و بورس در متاتریدر4 / کانال آپارات هوش فعال

 

شیوه نصب اندیکاتور در متاتریدر 4

در انتهای صفحه ی این پست در باکس دانلود از قسمت راهنمای نصب میتوانید ویدیو آموزش نصب اندیکاتور در متاتریدر 4 را مشاهده کنید و مطابق با ویدئو آموزشی اندیکاتور مورد نظر را نصب کنید .

تنظیمات اندیکاتور Wave Trend Oscillator

در صفحه ی مشخصات و تنظیمات اندیکاتور به سربرگ Inputs بروید و عدد گزینه ی Average Length را به 14 و عدد گزینه ی Signal Length را به 7 تغییر دهید و سپس بر روی گزینه ی OK کلیک نمایید , در نظر داشته باشید که این تنظیمات مربوط به این چارت و تایم فریم می باشد , در چارت و تایم فریم های دیگر تنظیمات اندیکاتور را مطابق با آن چارت و تایم فریم تغییر دهید و نتیجه ی عملکرد آن را مشاهده کنید .

 

خدمات سایت هوش فعال به شما کاربران و  فعالان عزیز در حوزه بورس و فارکس

شما می توانید ایده های معاملاتی خود را درقالب اکسپرت متاتریدر، ربات های معامله گر و اندیکاتور های متاتریدر  پیاده سازی کنید، ما  در سایت هوش فعال این کار را با بهترین کیفیت و دقت بالا  انجام می دهیم، برای ثبت سفارش اکسپرت ،ربات معامله گر و یا اندیکاتور های متاتریدر چهار یا پنج   به این لینک مراجعه نمایید.

برای سیگنال گیری ، بررسی و تحلیل دقیق نیاز به ابزارهای کار آمد و دقیق داریم ما در سایت هوش فعال با طراحی و پیاده سازی  اندیکاتور های ویژه و طرای و پیاده سازی اکسپرت های دستیار معامله گر ویژه ابزار های حرفه ای و کاربردی را برای شما آماده کردیم، شما با تهیه و استفاده از این ابزار ها می توانید سطح تحلیل و معاملات خود را بالا ببرید.

 

اندیکاتور فوق العاده Wave Trend Oscillator مخصوص بورس و فارکس برای متاتریدر 4

 

نمایش تغییر روند بازار توسط اندیکاتور Wave Trend Oscillator

اندیکاتور Wave Trend Oscillator یک اندیکاتور روند یاب و روند نما می باشد که با استفاده از دو خط میانگین و سیگنال روند و قدرت بازار را به خوبی شناسایی می کند و حجم بازار را توسط میله های هیستوگرام نمایش می دهد , زمانی که روند بازار از نزولی به صعودی تغییر پیدا می کند و قدرت خریدار ها افزایش می یابد دو خط میانگین و سیگنال تغییر جهت داده و به سمت مثبت حرکت نوسان می کنند و بالعکس این اتفاق روند نزولی رخ می دهد .

 

اندیکاتور فوق العاده Wave Trend Oscillator مخصوص بورس و فارکس برای متاتریدر 4

 

سیگنال خرید با استفاده از اندیکاتور Wave Trend Oscillator کد MQL4-2

چه زمانی می توانید وارد پوزیشن Long شوید ؟

نحوه ی سیگنال گیری از اندیکاتور Wave Trend Oscillator به شرح ذیل می باشد .

1- زمانی که قدرت خریدار ها از قدرت فروشنده ها بیشتر می شود ارتفاع میله های هیستوگرام کم می شود و به لولو صفر کراس رو به بالا می کنند , در این زمان دو خط Average و Signal نیز تغییر جهت داده و رو به بالا حرکت خودشان را آغاز می کنند .

2- در زمان کراس لول صفر توسط میله های هیستوگرام و دو خط اسیلاتور کندل صعودی تشکیل می شود و خط سیگنال ( خط سبز ) خط میانگین (خط قرمز ) را رو به بالا کراس می کند و سیگنال خرید در این نقطه صادر می شود .

3- پس از صادر شدن سیگنال خرید توسط کراس دو خط اسیلاتور , منتظر یک کندل تثبیت یا کندل صعودی قوی بمانید .

4- از Close کندل تثبیت وارد پوزیشن خرید یا Long شوید .

5- نقطه ی Stop معامله ی خود را می توانید روی Swing قبلی کندل یا عمیق ترین دره ی قبلی نزدیک به سیگنال خرید قرار دهید و یا همچنین برای اطمینان بیشتر و پایین آوردن ریسک معامله می توانید از ATR برای مشخص کردن نقطه ی Stop معامله استفاده کنید .

چه زمانی می توانید از پوزیشن  Long خارج شوید ؟

با توجه به مشخص کردن ریسک معامله ی خودتان می توانید نسبت به ریسک پوزیشن , ریوارد را بر روی1.5 الی 2 قرار دهید و یا می توانید پس از مشاهده اولین تغییر روند یا کندل نزولی یا کندل های تغییر روند از پوزیشن خارج شوید .

 

اندیکاتور فوق العاده Wave Trend Oscillator مخصوص بورس و فارکس برای متاتریدر 4

 

سیگنال فروش با استفاده از اندیکاتور Wave Trend Oscillator کد MQL4-2

چه زمانی می توانید وارد پوزیشن Short شوید ؟

نحوه ی سیگنال گیری از اندیکاتور Wave Trend Oscillator به شرح ذیل می باشد .

1- زمانی که قدرت فروشنده ها از قدرت خریدار ها بیشتر می شود ارتفاع میله های هیستوگرام کم می شود و به لولو صفر کراس رو به پایین می کنند , در این زمان دو خط Average و Signal نیز تغییر جهت داده و رو به پایین حرکت خودشان را آغاز می کنند .

2- در زمان کراس لول صفر توسط میله های هیستوگرام و دو خط اسیلاتور کندل نزولی تشکیل می شود و خط سیگنال ( خط سبز ) خط میانگین (خط قرمز ) را رو به پایین کراس می کند و سیگنال فروش در این نقطه صادر می شود .

3- پس از صادر شدن سیگنال فروش توسط کراس دو خط اسیلاتور , منتظر یک کندل تثبیت یا کندل نزولی قوی بمانید .

4- از Close کندل تثبیت وارد پوزیشن فروش یا Short شوید .

5- نقطه ی Stop معامله ی خود را می توانید روی Swing قبلی کندل یا بلند ترین قله ی قبلی نزدیک به سیگنال فروش قرار دهید و یا همچنین برای اطمینان بیشتر و پایین آوردن ریسک معامله می توانید از ATR برای مشخص کردن نقطه ی Stop معامله استفاده کنید .

چه زمانی می توانید از پوزیشن  Short خارج شوید ؟

با توجه به مشخص کردن ریسک معامله ی خودتان می توانید نسبت به ریسک پوزیشن , ریوارد را بر روی1.5 الی 2 قرار دهید و یا می توانید پس از مشاهده اولین تغییر روند یا کندل صعودی یا کندل های تغییر روند از پوزیشن خارج شوید .

 

اندیکاتور فوق العاده Wave Trend Oscillator مخصوص بورس و فارکس برای متاتریدر 4

 

جمع بندی مطالب

اندیکاتور Wave Trend Oscillator یکی از اندیکاتور های پرکاربرد در زمینه انجام معاملات در بازار مالی فارکس و بورس می باشد که در متاتریدر 4 قابل اجرا بوده , این اندیکاتور یک روند یاب بسیار فوق العاده می باشد که با استفاده ازتجزیه و تحلیل وضعیت کندل ها و قدرت خریدار و فروشنده ها روند فعلی بازار را شناسایی می کند , همچنین با استفاده از کراس دو خط سیگنال و میانگین و میله های هیستوگرام سیگنال خرید و فروش صادر می کند و نقطه ی دقیق ورود به معامله را مشخص می کند , این اندیکاتور در بازه های زمانی مختلف قابل اجرایی بوده که می توانید به راحتی از آن استفاده کنید .

 

کاربران گرامی لطفا پس از مطالعه پست آموزش اندیکاتور Wave Trend Oscillator مخصوص فارکس و بورس در متاتریدر 4 , نظرات و سوالات و همچنین بازخورد های خودتان را از طریق ارسال دیدگاه برای ما کامنت کنید.

با تشکر

نویسنده : رسول شعبانی

بازدیدها: 96

دانلود باکس

چگونه می توان اندیکاتور ها را در متاتریدر نصب کرد.

  • دانلود فایل اندیکاتور ها (فرمت های .ex4 و .mq4)
  • رفتن به سربرگ File  در متاتریدر و کلیک بر روی گزینه  Open date folder.
  • کپی کردن فایل اندیکاتور در پوشه MQL4>Indicators
  • رفتن به باکس Navigator  و کلیک راست  بر روی گزینه indicators و سپس کلیک بر روی گزینه Refresh

برای مطالعه بیشتر می توانید و مشاهده فیلم آموزشی مربوط به نصب اندیکاتور می توانی به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

 

مشاهده فیلم آموزش نصف فایل اینکلود اندیکاتور

 

مشاهده فیلم آموزشی نصب اندیکاتور در متاتریدر4

درباره این مطلب نظر دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات زیرا حتما ببینید ...

متاسفانه موردی یافت نشد ...