توجه! : کاربران عزیز اگر برای خرید یا سفارش محصولی نیاز به مشاوره داشتید با شماره 09364549266 تماس بگیرید. کانال آموزشی تلگرام

آموزش و دانلود رایگان اندیکاتور DTOSC مخصوص فارکس در متاتریدر 5

آموزش و دانلود رایگان اندیکاتور DTOSC مخصوص فارکس در متاتریدر 5

مقدمه ایی بر اندیکاتور DTOSC مخصوص فارکس در متاتریدر 5

اندیکاتور DTOSC یک ابزار تحلیل و تکنیکال بوده که در بازار مالی فارکس مورد استفاده قرار می گیرد و در این نسخه برای پلتفرم متاتریدر 5 طراحی شده است ، این اندیکاتور در دسته اسیلاتور ها قرار دارد و از دو خط نوسان گر تشکیل شده است که در قسمت اسیلاتور این اندیکاتور ترسیم شده است که در محدوده لول 0 تا 100 اسیلاتور در حال نوسان کردن هستند.

DTOSC جهت شناسایی و ارزیابی قدرت یک روند ، نوسانات یک روند و تغییرات جهت یک روند بکار گرفته می شود ، این اندیکاتور نوسانات و تغییر جهت روند را به خوبی شناسایی می کند و با استفاده از خطوط رسم شده در قسمت اسیلاتور ، محاسبات و نتیجه گیری خود را به تصویر میکشد.

 

عملکرد اندیکاتور DTOSC

اندیکاتور DTOSC یک ابزار تحلیل و تکنیکال می باشد که در دسته اسیلاتور قرار دارد و در بازار مالی فارکس مورد استفاده قرار می گیرد و در این نسخه برای پلتفرم متاتریدر 5 طراحی شده است ، DTOSC از دو خط نوسان گر تشکیل شده است که در اسیلاتور این اندیکاتور در حال نوسان کردن هستند ، یکی از 2 خط این اندیکاتور به رنگ خاکستری بوده و خط چین دارد و خط دیگر اندیکاتور به رنگ قرمز و یا سبز بوده است.

در مواقعی که روند نمودار قیمتی نزولی باشد ، رنگ خط اندیکاتور قرمز می شود و در مواقعی که روند نمودار قیمتی صعودی باشد ، رنگ خط اندیکاتور سبز می شود. این اندیکاتور را می توانید در بازه های زمانی مختلف اجرا کنید اما باید بازه زمانی مناسبی را انتخاب کنید که عملکرد بهتری داشته باشد.

 

فروش اکانت پرمیوم و پرو اورجینال

سیگنال گیری از اندیکاتور DTOSC

سیگنال گیری یا نوسان گیری از اندیکاتور DTOSC بسیار آسان بوده و تنها باید به نکات نوسان گیری این اندیکاتور دقت لازم را داشته باشید ، زمانی که خط سبز اندیکاتور خط چین خاکستری را رو به بالا کراس کند نشان دهنده یک تغییر روند صعودی می باشد و زمانی که خط قرمز اندیکاتور خط چین خاکستری را رو به پایین کراس کند ، نشان دهنده یک تغییر روند نزولی می باشد.

طراحی سفارشی اندیکاتور و اکسپرت  بورس و فارکس

 

 ” در نظر داشته باشید ، حتما باید سیگنال های این اندیکاتور را با ابزار و شاخص های فنی دیگر تحلیل و تایید کنید و سپس تصمیم به انجام معامله بگیرید “

 

ویژگی و مزایا اندیکاتور DTOSC

تمامی اندیکاتور های موجود در دنیای ابزار های معاملاتی از ویژگی و مزایا خاصی برخوردار هستند که در ادامه به تمامی این ویژگی ها و مزایا به صورت کامل می پردازیم.

 

سازگاری بالا :

اندیکاتور DTOSC از سازگاری بسیار بالایی برخوردار می باشد که این امکان را به معامله گر میدهد تا بتواند این اندیکاتور را با اندیکاتور های دیگر ترکیب کند و در قالب یک استراتژی از این اندیکاتور نوسان گیری یا به عنوان تاییدیه سیگنال از آن و دیگر اندیکاتور ها استفاده کند.

 

نوسان گیری :

این اندیکاتور دارای الگوریتم های محاسباتی پیچیده ای می باشد و این امر سبب شده است تا نوسان گیری های دقیقی انجام دهد ، از طرفی اندیکاتور هایی که از طریق تقاطع خطوط نوسان گیری های خود را انجام می دهند دارای محبوبیت بیشتری هستند و DTOSC نیز در این دسته قرار گرفته است.

 

ویژگی ظاهری :

DTOSC دارای رابط کاربر پسندی می باشد و در قسمت مشخصات اندیکاتور ، ویژگی های ظاهری این اندیکاتور وجود دارد که معامله گر می تواند طبق ترجیحات خود این ویژگی ها را تغییر دهد.

 

سفارشی سازی :

اندیکاتور DTOSC در قسمت تنظیمات فنی خودش دارای متغیر هایی می باشد که معامله گر می تواند مطابق با استراتژی معاملاتی خود این متغیر ها را تغییر دهد تا از عملکرد سفارشی شده بهتری برخوردار شود.

 

 

لینک دانلود اندیکاتور DTOSC در انتهای صفحه پست در باکس دانلود موجود می باشد

 

 

آموزش و دانلود رایگان اندیکاتور DTOSC مخصوص فارکس در متاتریدر 5

 

 

شیوه نصب اندیکاتور در متاتریدر 5

در انتهای صفحه ی این پست در باکس دانلود از قسمت راهنمای نصب میتوانید ویدیو آموزش نصب اندیکاتور در متاتریدر 5 را مشاهده کنید و مطابق با ویدئو آموزشی اندیکاتور مورد نظر را نصب کنید .

 

زمانی که اندیکاتور را بر روی چارت رسم می کنید در اولین صفحه ایی که بر روی چارت باز می شود گزینه ی Allow DLL را فعال کنید و سپس بر روی گزینه ی OK کلیک نمایید.

 

 

آموزش و دانلود رایگان اندیکاتور DTOSC مخصوص فارکس در متاتریدر 5

 

 

تنظیمات اندیکاتور DTOSC برای متاتریدر 5

در سربرگ Inputs نیز ویژگی فنی مهم این اندیکاتور وجود دارد که می توانید مطابق با پارامتر های مد نظرتان این ویژگی ها را تغییر دهید و سفارشی سازی کنید.

 

 

آموزش و دانلود رایگان اندیکاتور DTOSC مخصوص فارکس در متاتریدر 5

 

 

در سربرگ Color نیز ویژگی ظاهری اندیکاتور وجود دارد که میتوانید آنها را به صورت دلخواه تغییر دهید .

 

 

آموزش و دانلود رایگان اندیکاتور DTOSC مخصوص فارکس در متاتریدر 5

 

 

سیگنال خرید با استفاده از اندیکاتور DTOSC کد MQL5-36

چه زمانی می توانید وارد پوزیشن Buy شوید ؟

نحوه ی سیگنال گیری از اندیکاتور DTOSC به شرح ذیل می باشد .

1- نوسان گیری اندیکاتور DTOSC توسط دو خط که در اسیلاتور آن تشکیل شده است انجام می شود.

2- روند صعودی در این اندیکاتور توسط خط سبز نمایش داده می شود.

3- هنگامی که خط قرمز اسیلاتور به خط سبز رنگ کراس می شود و تغییر رنگ می دهد و خط چین خاکستری را رو به بالا کراس می کند یک سیگنال تغییر روند صادر می شود.

4- سیگنال تغییر روند معمولا پس از طی کردن روند نزولی بر روی اسیلاتور صادر می شود.

5- کراس رنگ قرمز به سبز در خط اسیلاتور نشان دهنده تغییر روند بوده و کراس خط سبز به خط چین خاکستری اسیلاتور به عنوان یک تایید کننده سیگنال تغییر روند عمل می کند و نشانگر تایید تغییر روند صعودی می باشد.

6- در هر صورت ، سیگنال تغییر روند باید توسط ابزار و شاخص های فنی دیگر تایید شود و پس از تایید ، تصمیم به انجام معامله گرفته شود.

7- پس از تایید نمودن سیگنال تغییر روند صعودی توسط ابزار و شاخص های فنی دیگر ، از کندل تثبیت وارد پوزیشن Buy شوید.

8- نقطه Stop پوزیشن خود را بهتر است طبق استراتژی معاملاتی خود مشخص و تعیین کنید.

 

چه زمانی می توانید از پوزیشن  Buy خارج شوید ؟

پوزیشن خود را ادامه دهید تا زمانی که یک سیگنال تغییر روند نزولی و یا یک کندل تغییر روند نزولی مشاهده کنید و سپس از پوزیشن خود خارج شوید.

 

 

آموزش و دانلود رایگان اندیکاتور DTOSC مخصوص فارکس در متاتریدر 5

 

 

سیگنال فروش با استفاده از اندیکاتور DTOSC کد MQL5-36

چه زمانی می توانید وارد پوزیشن Sell شوید ؟

نحوه ی سیگنال گیری از اندیکاتور DTOSC به شرح ذیل می باشد .

1- نوسان گیری اندیکاتور DTOSC توسط دو خط که در اسیلاتور آن تشکیل شده است انجام می شود.

2- روند نزولی در این اندیکاتور توسط خط قرمز نمایش داده می شود.

3- هنگامی که خط سبز اسیلاتور به خط قرمز رنگ کراس می شود و تغییر رنگ می دهد و خط چین خاکستری را رو به پایین کراس می کند یک سیگنال تغییر روند صادر می شود.

4- سیگنال تغییر روند معمولا پس از طی کردن روند صعودی بر روی اسیلاتور صادر می شود.

5- کراس رنگ سبز به قرمز در خط اسیلاتور نشان دهنده تغییر روند بوده و کراس خط قرمز به خط چین خاکستری اسیلاتور به عنوان یک تایید کننده سیگنال تغییر روند عمل می کند و نشانگر تایید تغییر روند نزولی می باشد.

6- در هر صورت ، سیگنال تغییر روند باید توسط ابزار و شاخص های فنی دیگر تایید شود و پس از تایید ، تصمیم به انجام معامله گرفته شود.

7- پس از تایید نمودن سیگنال تغییر روند نزولی توسط ابزار و شاخص های فنی دیگر ، از کندل تثبیت وارد پوزیشن Sell شوید.

8- نقطه Stop پوزیشن خود را بهتر است طبق استراتژی معاملاتی خود مشخص و تعیین کنید.

 

چه زمانی می توانید از پوزیشن  Sell خارج شوید ؟

پوزیشن خود را ادامه دهید تا زمانی که یک سیگنال تغییر روند صعودی و یا یک کندل تغییر روند صعودی مشاهده کنید و سپس از پوزیشن خود خارج شوید.

 

 

آموزش و دانلود رایگان اندیکاتور DTOSC مخصوص فارکس در متاتریدر 5

 

جمع بندی مطالب

اندیکاتور DTOC یک ابزار تحلیل و تکنیکال بوده که در بازار مالی فارکس از آن استفاده می شود ، این اندیکاتور در دسته اسیلاتور ها قرار دارد و از دو خط تشکیل شده است ، خط سبز نشان دهنده روند صعودی در نمودار می باشد و خط قرمز نشان دهنده روند نزولی در نمودار می باشد ، همچنین دارای یک خط چین می باشد که از طریق کراس خط قرمز و سبز به خط چین خاکستری رنگ ، سیگنال خرید و فروش صادر می شود ، این اندیکاتور در بازه زمانی مختلف قابل اجرا می باشد و از سازگاری بسیاری بالایی برخوردار است که این امکان را به معامله گر می دهد تا بتواند این اندیکاتور را با دیگر اندیکاتور ها ترکیب کند و در قالب یک استراتژی خوب از آن استفاده کند.

 

 

کاربران گرامی سایت هوش فعال ، لطفا پس از مطالعه پست آموزش اندیکاتور DTOC نظرات و سوالات خودتان را با ما از طریق ارسال دیدگاه به اشتراک بگذارید.

با تشکر

نویسنده : رسول شعبانی

Visits: 63

تحلیل سهم ،سیگنل بورس و آموزش رایگان در کانال هوش فعال لینک عضویت در کانال پیام رسان ایتا لینک عضویت در کانال تلگرام

دانلود باکس

چگونه می توان اندیکاتور ها را در متاتریدر نصب کرد.

  • دانلود فایل اندیکاتور ها (فرمت های .ex5 و .mq5)
  • رفتن به سربرگ File  در متاتریدر و کلیک بر روی گزینه  Open date folder
  • کپی کردن فایل اندیکاتور در پوشه MQL5>Indicators
  • رفتن به باکس Navigator  و کلیک راست  بر روی گزینه indicators و سپس کلیک بر روی گزینه Refresh

برای مطالعه بیشتر می توانید و مشاهده فیلم آموزشی مربوط به نصب اندیکاتور می توانی به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

 

مشاهده فیلم آموزش نصف فایل اینکلود اندیکاتور

 

مشاهده فیلم آموزشی نصب اندیکاتور در متاتریدر 5

درباره این مطلب نظر دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات زیرا حتما ببینید ...

متاسفانه موردی یافت نشد ...