فروش تکی فیلتر بورس فراهم شده و ضمنا قیمت بسیار کاهش پیدا کرده است فیلتر های طلایی

011-91010105 - 09364549266 hooshefaal@gmail.com از 8 صبح تا ساعت 20

اندیکاتور ‏RELATIVE STRENGTH INDEX‏ در تریدینگ ویو مخصوص معاملات بلند ‏مدت

خرید اکانت پریمیوم تریدینگ ورو

اندیکاتور ‏RELATIVE STRENGTH INDEX‏ در تریدینگ ویو مخصوص معاملات بلند ‏مدت

 

اندیکاتور Relative Strength Index یک شاخص قدرت نسبی است که برای اندازه گیری تغییرات سرعت، میزان حرکت و جهت قیمت استفاده می شود. اساساً RSI جهت نظارت بر نقاط قوت و ضعف یک بازار است. نقاط قوت یا ضعف مبتنی بر بسته شدن قیمت ها در طول دوره معاملاتی مشخص می شوند که یک معیار قابل اعتماد از تغییرات قیمت و حرکت می باشد.

این اندیکاتور در یک باند یا مجموعه ای از اعداد یا پارامترها عمل می کند. RSI بین مقیاس 0 و 100 عمل می کند، هر چه RSI به 0 نزدیکتر باشد، حرکت قیمت ضعیف تر است و برعکس هر چه به 100 نزدیکتر باشد، حرکت قیمت قوی تر است.هر عدد بالای 70 را باید اشباع خرید و هر عدد زیر 30 را باید اشباع فروش در نظر گرفت.

RSI بین 30 و 70 باید خنثی در نظر گرفته شود و حدود 50 به معنای “بدون روند” است.برخی از معامله گران بر این باورند که محدوده خرید و فروش اشباع بسیار گسترده است و ترجیح می دهند این محدوده ها را تغییر دهند. به عنوان مثال، ممکن است شخصی هر عددی که بالای 80 باشد را اشباع خرید و هر عددی زیر 20 را به عنوان اشباع فروش در نظر بگیرد، این کاملاً در اختیار معامله گر است که پیشنهاد می شود همین محدوده را در دستور کار خود قرار دهید.


آموزش  پرایس اکشن ، فیلم های آموزشی بورس و فارکس و نکات آموزشی دیگر در کانال تلگرام هوش فعال

@hooshefaal

اندیکاتور ‏RELATIVE STRENGTH INDEX‏ در تریدینگ ویو مخصوص معاملات بلند ‏مدت

 

یکی از مهمترین کاربردهای این اندیکاتور تشخیص واگرایی است که در مطالب آموزشی گذشته مفصلا به آن پرداخته شده است.معکوس‌های مثبت و منفی (Positive and Negative Reversals)  نیز از شاخصه های این اندیکاتور است، معکوس‌های مثبت و منفی اساساً مخالف واگرایی هستند.

معکوس مثبت زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت به پایین‌تر و RSI به پایین‌تر برسد که باعث می شود قیمت افزایش یابد. معکوس های مثبت فقط در روندهای صعودی رخ می دهند.معکوس منفی زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت به بالاترین حد پایین‌تر برسد در حالی که RSI به بالاترین حد خود برسد که باعث می شود قیمت کاهش یابد. و طبیعتا معکوس های منفی فقط در روندهای نزولی رخ می دهند.از آنجایی که معکوس‌های مثبت و منفی فقط در روندهای مشخص شده ی آنها اتفاق می‌افتد، می‌توان از آنها به عنوان ابزار دیگری برای تأیید روند استفاده کرد.

سیگنال گیری با استفاده از اندیکاتور Relative Strength Index در تریدینگ ویو

 بهترین زمان برای خرید و فروش در مناطق اشباع می باشد. خرید و فروش صرفا با استفاده از این اندیکاتور میزان خطا را بشدت افزایش می دهد و نیازست صرفا در جهت تایید تحلیل تکنیکال معامله گر مورد استفاده قرار گیرد و یا در کنار یک اندیکاتور دیگر سیگنال های خطای این اندیکاتور را فیلتر کرد.با استفاده از اندیکاتور FULL STOCK 6,3,3 و یک مووینگ SMA150 می توان تا حد زیادی سیگنال های درستی دریافت کرد.

نکته

بهترین تایم فریم جهت معامله تایم روزانه و 4 ساعته می باشد.

⍟ سیگنال خرید:

زمانی که قیمت بالای خط SMA150 باشد و همزمان اندیکاتورهای FULL STOCK  و RSI در ناحیه اشباع فروش باشند می توان وارد معامله خرید شد.

⍟ سیگنال فروش:

زمانی که قیمت زیر خط SMA150 باشد و همزمان اندیکاتورهای FULL STOCK  و RSI در ناحیه اشباع خرید باشند می توان وارد معامله فروش شد.

 

اندیکاتور ‏RELATIVE STRENGTH INDEX‏ در تریدینگ ویو مخصوص معاملات بلند ‏مدت

 

تنظیمات اندیکاتور Relative Strength Index در تریدینگ ویو

بخش  STYLE :

در این بخش فعال سازی، رنگ و ضخامت خط ها و محدوده های عددی که در محیط اندیکاتور قرار دارند را می توان بصورت دلخواه تغییر داد.

 

اندیکاتور ‏RELATIVE STRENGTH INDEX‏ در تریدینگ ویو مخصوص معاملات بلند ‏مدت

بخش  INPUTS :

  RSI Length را روی عدد 3 قرار دهید.

 

 

اندیکاتور ‏RELATIVE STRENGTH INDEX‏ در تریدینگ ویو مخصوص معاملات بلند ‏مدت

 

نویسنده  : مهدی صادقی

در پایان از شما کاربران محترم خواهشمندیم در جهت بالا بردن هرچه بیشتر کیفیت مطالب فنی، نظرات و پیشنهادات خود را از طریق طرق ارتباطی با ما در میان بگذارید.

خرید اشتراک اکسپرت تحلیلگر تارس سایت هوش فعال

درباره این مطلب نظر دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

محصولات زیرا حتما ببینید ...

متاسفانه موردی یافت نشد ...