توجه! : کاربران عزیز اگر برای خرید یا سفارش محصولی نیاز به مشاوره داشتید با شماره 09364549266 تماس بگیرید. کانال آموزشی تلگرام

011-33407938 - 09364549266 hooshefaal@gmail.com از 8 صبح تا ساعت 12 شب

دانلود رایگان انواع اندیکاتور و آموزش رایگان در کانال هوش فعال لینک عضویت در کانال پیام رسان ایتا لینک عضویت در کانال تلگرام 

بونوس چیست ؟!

افراد بسیاری میدانند و افراد بسیاری نیز نمیدانند که بونوس چیست ، بونوس در لغت به معنای جایزه و هدیه است که موجب تشویق شخص یا مجموعه ای از اشخاص می شود ، به طور کلی به هر هدیه و جایزه نقدی ، غیر نقدی ، کالا و یا هر چیزی که به عنوان یک هدیه و جایزه در نظر گرفته شود ” Bonus  ، بونوس  ” گفته می شود.

اما سوالی بوجود می آید که بونوس در فارکس به چه معناست !!

بونوس چیست ؟ بونوس فارکس چیست ؟

بونوس فارکس چیست ؟!

به هرگونه پاداش و جایزه نقدی و یا غیر نقدی که یک کارگزاری طبق شرایط ها و دلایل های مختلف به کاربران خود ارائه می دهد بونوس فارکس گفته می شود

بونوس های فارکس انواع بسیار مختلفی دارند که هر کدام از آنها به کاربران واجدالشرایط تعلق می گیرد ، کارگزاری بونوس هایی را برای کاربران خود در نظر می گیرد و کاربران متناسب با سطح فعالیت خود و همچنین شرایط بونوس ، آن را دریافت و استفاده می کنند.

بونوس ها در واقع یک حالت تحریک کنندگی دارند و اصلی ترین دلیل آنها افزایش فعالیت کاربران آن بروکر است ، به غیر از بونوس ها کارگزاری ها رویداد ها و مسابقاتی را ایجاد می کنند تا کاربران ترغیب شوند و فعالیت بیشتری را در بروکر داشته باشند همچنین می توانند متناسب با فعالیت خود جوایز ارزشمندی را نیز دریافت کنند.

انواع بونوس فارکس

بونوس خوش آمدگویی

بونوس قابل برداشت

بونوس قابل معامله 

بونوس بدون واریز

بونوس واریزی

بونوس خوش آمدگویی

بونوس های خوش آمدگویی به بونوس هایی گفته می شود که کارگزاری پس از تکمیل ثبت نام ، احراز هویت و ایجاد حساب در آن بروکر ، به شما مبلغ قابل توجهی را اختصاص می دهد که بتوانید با آن مبلغ در حساب معاملاتی خود شروع به ترید کنید ، به عنوان مثال بروکر ایکس چیف | xChief  تا سقف 500 دلار بونوس خوش آمدگویی به کاربرانی که به تازگی عضو این کارگزاری شده اند ارائه می دهد.

بونوس قابل برداشت

بونوس های قابل برداشت به بونوس های گفته می شود که مانند پول نقد به کیف پول دیجیتال شما در کارگزاری افزوده می شود و شما می توانید طبق شرایط و ضوابطی که بروکر تعیین می کند آن را برداشت کنید ، در واقع بونوس های خوش آمدگویی در زیر مجموعه این بونوس ها قرار می گیرند.

 

این نوع بونوس ها به این صورت است که شما پس از تکمیل ثبت نام و احراز هویت خود و ایجاد حساب در بروکر باید حداقل مبلغی را واریز کنید ( حداقل مبلغ در بروکر ها متفاوت بوده و در هر بروکر این مبلغ متغیر است ) پس از واریز مبلغ مورد نظر ، بروکر به شما بونوس ارائه می دهد که می توانید از آن استفاده کنید.

 

نکاتی که در رابطه با بونوس های قابل برداشت وجود دارد ” غیر قابل ضرر ” بودن آنهاست ، در واقع این بونوس ها غیر قابل ضرر هستند و صرفا به حساب شما واریز می شوند تا موجودی حساب شما بیشتر شود تا بتوانید با قدرت بیشتری وارد پوزیشن شوید و هیچ گونه تاثیری بر روی مقدار ضرر شما ندارد ، اگر پوزیشن شما با ضرر مواجه شود در واقع فقط مقدار ضرر از روی حساب اصلی کسر خواهد شد و مقدار بونوس شما ثابت میماند.

 

به عنوان مثال بروکر آمارکتس | AMarkets بونوسی با عنوان واریز دو برابری به کاربران جدید خود ارائه می دهد ، کاربرانی که به تازگی عضو این بروکر شده اند می توانند 2 برابر مبلغی که در حساب خود واریز کرده اند را از بروکر در قالب بونوس دریافت کنند و به سادگی از آن استفاده کنند.

بونوس قابل معامله

بونوس های قابل معامله به بونوس هایی گفته می شود که به هیچ عنوان قابل برداشت نیستند و فقط بر روی حساب کاربری فرد اضافه می شود ، کاربر با این مقدار افزایش موجودی حساب می تواند ترید کند.

 

بونوس های قابل معامله به بونوس های قابل ضرر نیز شناخته می شوند چرا که این بونوس ها قابل ضرر هستند و از محدودیت زمانی نیز برخوردار است ، به این صورت که کارگزاری این بونوس را در اختیار کاربر خود قرار می دهد و مدت زمانی را برای استفاده از بونوس تعیین می کند و اگر مدت زمان استفاده از آن به پایان برسد و کاربر از بونوس استفاده نکرده باشد بونوس به صورت اتوماتیک حذف خواهد شد.

 

کاربر می تواند این نوع بونوس را که به حساب معاملاتی او واریز می شود را در معاملات خود استفاده کند و اگر معامله کاربر منجر به ضرر شود میزان ضرر از روی مقدار بونوس نیز کسر خواهد شد ، همانطور که به آن اشاره شد این بونوس قابل برداشت نیست و ضرر حاصل از پوزیشن بر روی آن تاثیر دارد اما باید مد نظر داشته باشید که سود حاصل از پوزیشن از این بونوس بدون هیچگونه محدودیتی قابل برداشت است و به راحتی کاربر می تواند مقدار سود دریافتی را از حساب خود برداشت کند.

بونوس بدون واریز

بونوس بدون واریز یا بونوس رایگان (No Deposit Bonus) به بونوس هایی گفته می شود که بدون نیاز به هیچ سرمایه گذاری به کاربر آن کارگزاری و بروکر تعلق می گیرد ، دلیلی اصلی این بونوس به منظور جذب معامله گران جدید و تشویق کاربران به آزمایش پلتفرم های بروکر بدون نیاز به واریز وجه و سرمایه گذاری اولیه می باشد.

 

این بونوس ها فقط به کاربرانی ارائه می شود که به تازگی در بروکر ثبت نام کرده و حساب معاملاتی برای خود ایجاد کرده اند و همچنین به تازگی می خواهند از پلتفرم آن بروکر استفاده کنند ، از ویژگی های اصلی این بونوس می توان به عدم واریز اولیه وجه ، محدودیت در واریز بونوس و وجود شرایط خاص جهت برداشت سود حاصل از معامله با بونوس رایگان اشاره کرد.

 

به طور کلی بونوس های رایگان به عنوان یک انگیزه برای شروع فعالیت های مالی به کاربر اختصاص داده می شود ، کاربر در ابتدای فعالیت خود بدون آنکه هزینه ای پرداخت کند می تواند مبلغی را در موجودی حساب معاملاتی خود داشته باشد و با استفاده از آن آزمون خطاهای اولیه خود را انجام دهد بدون آنکه از سرمایه خودش مبلغی کسر شود.

بونوس بدون واریز

اینگونه بونوس ها به صورت رایگان و بدون واریز به کاربر تعلق نمی گیرد ، کاربرانی که به تازگی عضو یک بروکر شده اند و مراحل ثبت نام و احراز هویت خود را در آن بروکر تکمیل کرده اند باید یک حساب معاملاتی برای خود ایجاد کنند ، پس از ایجاد حساب معاملاتی برای اینکه بتوانند از بونوس واریزی بروکر استفاده کنند باید حداقل مبلغی که بروکر تعیین کرده است را در حساب معاملاتی خود واریز کنند تا بونوس واریزی برای آنها فعال شود.

 

پس  از اینکه مبلغ را به حساب خود واریز کردند می توانند از بونوسی که به آنها تعلق گرفته است استفاده کنند ، بونوس های واریزی در بروکر های مختلف فرق می کند و میزان مبلغی که به عنوان بونوس به کاربر تعلق می گیرد نیز متفاوت است.

 

به عنوان مثال اگر شما در بروکر ایکس چیف | xChief مبلغ 100 دلار به حساب خود واریز کنید ، بروکر 100 دلار به شما بونوس می دهد که می توانید از آن استفاده کنید

معایب و مزایا بونوس های فارکس

به طور کلی خاصیت بونوس ها به این شکل است که به صورت نقدی هستند اما غیر قابل برداشت هستند و آن دسته از بونوس هایی که قابل برداشت هستند نیز طبق شرایط و ضوابط خاصی کاربر می تواند آن را برداشت کند ، بونوس به عنوان یک شروع کننده و یا انگیزه ای برای شروع بسیار مناسب است.

بونوس های رایگانی که نیاز به واریز سرمایه به حساب معاملاتی ندارند می توانند کمک بزرگی به کاربر برای شروع آزمون خطاهای او باشند و همچنین بدون اینکه سرمایه در میان بگذارند می توانند ترید کنند و یا حتی بونوس هایی که چند برابر مبلغ واریزی را به حساب کاربر ارائه می دهد نیز بسیار بونوس های خوبی هستند.

اما معایب بونوس ها چیست؟

یکی از معیابی که برخی از بونوس ها دارند این است که ممکن است در برخی از آنها کاربر حتی قادر به برداشت سرمایه اصلی خود نیز در یک مدت خاص نباشد و این موضوع بسیار حائز اهمیت است ،این موضوع تنها در رابطه با بونوس ها می باشد و در حالت های عادی این مشکل برای هیچ کاربری بوجود نخواهد آمد ، شما باید قبل از موافقت و دریافت هر نوع بونوس ، ابتدا قوانین و شرایط آن را مطالعه کنید و پس از مطالعه کامل قوانین بونوس را دریافت کنید.

همه کارگزاری ها و بروکر ها بونوس دارند؟

خیر ، بونوس ها به صورت همیشگی و ثابت نیستند و ممکن است در بروکر های مختلف بونوس رایگان ، بونوس خوش آمدگویی و بونوس واریزی وجود نداشته باشد ( که در حال حاضر اکثر بروکر ها در این شرایط هستند و بونوس خاصی را ارائه نمی دهند ) ، بونوس ها ممکن است به صورت دوره ای و با مدت زمان مشخص از طرف کارگزاری به کاربران ارائه گردد ، در نتیجه همه بروکر ها بونوس ندارند و فقط تعداد کمی از بروکر های معتبر هستند که بونوس هایی را طبق شرایط و ضوابط خاص در اختیار کاربران خود قرار می دهند مانند بروکر ایکس چیف | xChief و بروکر آمارکتس | AMarkets

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Visits: 50