توجه! : کاربران عزیز اگر برای خرید یا سفارش محصولی نیاز به مشاوره داشتید با شماره 09364549266 تماس بگیرید. کانال آموزشی تلگرام

011-33407938 - 09364549266 hooshefaal@gmail.com از 8 صبح تا ساعت 12 شب

سفارش برنامه نویسی MQL4 و MQL5 ، سفارش برنامه نویسی متاتریدر 4 و 5

دانلود رایگان انواع اندیکاتور و آموزش رایگان در کانال هوش فعال لینک عضویت در کانال پیام رسان ایتا لینک عضویت در کانال تلگرام 

سفارش برنامه نویسی MQL4 و MQL5 ، سفارش برنامه نویسی متاتریدر 4 و 5

متاتریدر چیست ؟

متاتریدر یک پلتفرم معاملاتی الکترونیکی است که برای انجام معاملات مالی در بازار های سرمایه مختلف مانند بازار های ارزی ، سهام ها ، طلا ، نفت و دیگر بازار های سرمایه استفاده می شود ، متاتریدر یکی از پلتفرم های حرفه ایی و محبوب در سراسر جهان می باشد که تا به امروز معامله گران بسیاری در این پلتفرم فعالیت کرده اند و این فعالیت نیز ادامه خواهد داشت.

پلتفرم متاتریدر در دو نسخه متاتریدر 4 (MetaTrader4) و متاتریدر 5 (MetaTrader5) طراحی شده است که معامله گران در هر دو نسخه این پلتفرم با توجه به ترجیحات خودشان در حال فعالیت هستند.

 

ویژگی مهم متاتریدر !

یکی از ویژگی های مهم پلتفرم متاتریدر ، استفاده از اسکریپت ها و اکسپرت ها می باشد ، امکان نوشتن و اجرای اسکریپت های مختلف و اکسپرت های دستیار معامله گر ، اندیکاتور ها و ربات ها در متاتریدر وجود دارد و معامله گران می توانند برای بهبود بخشیدن به عملکرد معاملاتی خود از این قابلیت ها استفاده کنند و ابزار های معاملاتی مختص به خود طراحی کنند یا از ابزار های معاملاتی عمومی استفاده کنند.

 

سفارش MQL4 و MQL5 ، سفارش برنامه نویسی متاتریدر 4 و 5

طراحی ابزار های معاملاتی نیاز به دانش برنامه نویسی دارد ، اگر شخصی بخواهد یک ابزار معاملاتی در پلتفرم متاتریدر 4 یا 5 طراحی کند باید مهارت کامل و اطلاعات دقیق به زبان برنامه نویسی MQL داشته باشد.

تیم برنامه نویسی هوش فعال چندین سال است که به صورت تخصصی بر روی برنامه نویسی ابزار های معاملاتی مختلف از جمله برنامه نویسی MQL 4 و MQL 5 تمرکز و فعالیت کرده است ، تیم قدرتمند برنامه نویسی هوش فعال قادر است تا استراتژی های معاملاتی شما را به راحتی و دقت بسیار بالا ، به یک ابزار تخصصی و فوق العاده دقیق تبدیل کند ، هوش فعال در زمینه برنامه نویسی ابزار های مالی مانند اکسپرت های دستیار معامله گر برای پلتفرم متاتریدر 4 و متاتریدر 5 ، اندیکاتور و استراتژی در متاتریدر 4 و متاتریدر 5 و همچنین ربات های اتو ترید در متاتریدر 4 و متاتریدر 5 فعالیت می کند و تا کنون ابزار های معاملاتی اختصاصی و انحصاری بسیاری را برای معامله گران حرفه ایی بازار های مالی مختلف طراحی کرده است.

خرید اکانت پریمویم  تریدینگ ویو ، خرید اکانت اسنشال تریدینگ ویو کاملا اورجینال با ارسال سریع و پشتیبانی  مناسب، جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید اکانت تریدینگ ویو به این لینک مراجعه نمایید و یا با شماره 09364549266 تماس حاصل نمایید.

برای سفارش برنامه نویسی ابزار های معاملاتی برای پلتفرم متاتریدر 4 و متاتریدر 5 ، بازار بورس ایران و ساخت اندیکاتور برای پلتفرم تریدینگ ویو ، با شماره پشتیبانی سایت هوش فعال در ارتباط باشید.

شماره پشتیبانی سایت هوش فعال : 09364549266

 

سفارش برنامه نویسی MQL4 و MQL5 ، سفارش برنامه نویسی متاتریدر 4 و 5

 

متاتریدر 4 و متاتریدر 5 چه تفاوتی باهم دارند ؟

متاتریدر 4 و متاتریدر 5 دو نسخه مختلف از پلتفرم معاملاتی متاتریدر هستند ، هر کدام از این پلتفرم ها ویژگی ها و امکانات مختص به خود را دارند.

پلتفرم متاتریدر 4 به طور کلی برای انجام معاملات در بازار مالی فارکس طراحی شده است ، اما پلتفرم متاتریدر 5 علاوه بر بازار مالی فارکس ، امکان معامله در بازار های دیگر مانند سهام های مختلف ، اندیس ها و اوراق بهادار و همچنین کالا ها را نیز به معامله گر می دهد.

متاتریدر 4 از نمودار های شمعی و خطی پشتیبانی می کند اما متاتریدر 5 علاوه بر نمودار های شمعی و خطی ، از نمودار های Range ، Renko و Pivot And Figure نیز پشتیبانی می کند.

در متاتریدر 4 تعداد معاملات Sub Account محدود می باشد اما در متاتریدر 5 امکان ایجاد تعداد بیشتری از معاملات Sub Account وجود دارد.

زبان برنامه نویسی متاتریدر 4 برای طراحی ابزار های معاملاتی مثل اکسپرت ، اندیکاتور و ربات ، MQL4 می باشد و زبان برنامه نویسی متاتریدر 5 برای طراحی ابزار های معاملاتی مثل اکسپرت ، اندیکاتور و ربات ،MQL5 می باشد.

متاتریدر 4 اغلب برای استراتژی های معاملاتی معروف استفاده می شود اما متاتریدر 5 امکان اجرای استراتژی های معاملاتی بسیار پیچیده را نیز به معامله گر می دهد و این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

زبان برنامه نویسی MQL چیست ؟

MQL یک زبان برنامه نویسی است که توسط شرکت MetaQuotes Software Crop ایجاد شده است ، هدف اصلی این زبان برنامه نویسی ، توسعه نرم افزار های معاملاتی در پلتفرم متاتریدر می باشد ، از این زبان برنامه نویسی برای طراحی اسکریپت ها و اکسپرت ها ، اندیکاتور ها و ربات ها در متاتریدر استفاده می شود.

MQL ادر دو نسخه MQL4 و MQL5 ایجاد شده است که MQL4 برا پلتفرم متاتریدر 4 می باشد و MQL5 برای پلتفرم متاتریدر 5 می باشد.

کد نویسی و طراحی ابزار های معاملاتی در MQL نیاز به دانش برنامه نویسی بالایی دارد و باید از مهارت فرد یا تیم برنامه نویس باید از مهارت کاملی برخوردار باشند ، MQL یک زبان برنامه نویسی شیءگرا می باشد که امکان استفاده از اشیاء و مفاهیم برنامه نویسی شیءگرا را فراهم میسازد.

 

سفارش برنامه نویسی MQL4 و MQL5 ، سفارش برنامه نویسی متاتریدر 4 و 5

 

تفاوت میان MQL4 و MQL5 چیست ؟

همانطور که گفته شد زبان برنامه نویسی MQL در دو نسخه MQL4 و MQL5 اییجاد شده است ،از MQL4 برای برنامه نویسی ابزار های معاملاتی در پلتفرم متاتریدر 4 استفاده می شود و از MQL5 برای برنامه نویسی ابزار های معاملاتی در پلتفرم متاتریدر 5 استفاده می شود.

MQL4 دارای ساختار برنامه نویسی procedural می باشد و MQL5 دارای ساختار برنامه نویسی object-oriented است.

در زبان برنامه نویسی MQL4 مدیریت حافظه به صورت خودکار انجام می شود اما در زبان برنامه نویسی MQL5 برنامه نویسان باید به صورت دستی مدیریت حافظه را انجام دهند ، MQL5 به عنوان زبان پیشرفته تر نسبت به MQL4 شناخته می شود

در زبان برنامه نویسی MQL4 توابع به صورت تابعی اجرا می شوند و این توابع به صورت جداگانه نوشته می شوند اما در MQL5 توابع به صورت موازی (Parallel Execution) اجرا می شوند و این امکان به برنامه نویسان داده می شود تا الگوریتم های پیچیده تری را اجرا کنند.

 

 

اهمیت استفاده از ابزار های معاملاتی !

استفاده از ابزار های معاملاتی مانند اکسپرت (Expert Advisor) ، اندیکاتور ها ، ربات ها و فیلتر ها در بازار مالی اهمیت زیادی دارد و به معامله گران کمک می‌کند تا بهترین تصمیمات ممکن را در معاملات خود بگیرند.

اتوماسیون معاملات:

اکسپرت‌ها و ربات های معامله گر به معامله گران این امکان را می‌دهند که استراتژی‌های معاملاتی خود را اتوماتیک‌سازی کنند ، این به معامله گران این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به حضور فیزیکی، معاملات خود را مدیریت کنند.

 

سرعت و دقت بسیار بالا:

اکسپرت‌ها و اندیکاتورها قابلیت اجرای سریع و دقیق معاملات را دارند و از دقت بالایی برخوردار هستند ، به همین به دلیل به معامله گران در تصمیم گیری برای انجام دادن یا ندادن یک معامله کمک بسیار زیادی می کند.

 

تحلیل تکنیکال :

اندیکاتورها و ابزار های معاملاتی دیگر به تاجران کمک می‌کنند تا الگوها و سیگنال‌های تحلیل تکنیکال را به درستی بررسی کرده و تصمیمات مناسب‌تری در مورد ورود یا خروج از معاملات خود بگیرند.

 

مدیریت ریسک:

اکسپرت‌ها امکان مدیریت ریسک را به میزان زیادی بهبود می‌بخشند ، این ابزارها می‌توانند پارامترهای مرتبط با میزان سرمایه ، اندازه معامله ، و استراتژی‌های مدیریت ریسک را به صورت اتوماتیک تنظیم کنند.

 

تست و بهینه‌سازی:

اکسپرت‌ها امکان تست و بهینه‌سازی استراتژی‌های معاملاتی را برای معامله گر فراهم می کنند ، معامله گران می‌توانند عملکرد استراتژی‌های خود را در یک دوره زمانی خاص تحلیل کنند و بهینه‌سازی کنند.

 

استفاده از الگوریتم‌های پیچیده:

اکسپرت‌ها به معامله گران این امکان را می‌دهند تا الگوریتم‌های پیچیده‌تر و محاسباتی را در استراتژی‌های معاملاتی خود به راحتی استفاده کنند و عملکرد مثبتی را در نتیجه داشته باشند .

 

تصمیم‌گیری هوشمند:

استفاده از اکسپرت‌ها و اندیکاتورها معامله گران را به تصمیم‌گیری هوشمند تر در معاملات خود هدایت می‌کند ، این ابزارها به معامله گران اطلاعات دقیق و تحلیلی در مورد شرایط بازار ارائه می دهند که تاثیر بسیار زیادی در تصمیم گیری معامله گر دارد.

 

 

دوستان عزیز تریدری که نیاز به طراحی انواع اکسپرت های معاملاتی ، ربات ، فیلتر بورس ، اندیکاتور و یا استراتژی اختصاصی برای خود دارند می توانند با شماره پشتیبانی سایت هوش فعال تماس بگیرند و پس از مشاوره در زمینه طراحی و بررسی استراتژی ، سفارش خود را ثبت کنند.

شماره پشتیبانی سایت هوش فعال : 09364549266

آیدی پشتیبانی در پیام رسان تلگرام : hooshefaal_support@

آیدی پشتیبانی در پیام رسان ایتا : hooshefaal_support@

شماره واتساپ : 09364549266

 

نویسنده : رسول شعبانی

Visits: 106

برای مشاهده رضایت مشتریان وارد این کانال ها شوید کانال رضایت مشتری در ایتا کانال رضایت مشتری در تلگرام

درباره این مطلب نظر دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *