011-91010105 - 09364549266 hooshefaal@gmail.com از 8 صبح تا ساعت 20

آموزش اندیکاتور ترسیم مجموع جریان پول در تریدینگ ویو Accumulation Distribution (ADL) مخصوص بورس و ارز دیجیتال

آموزش اندیکاتور ترسیم مجموع جریان پول در تریدینگ ویو Accumulation Distribution (ADL) مخصوص بورس و ارز دیجیتال

معرفی اندیکاتور  Accumulation Distribution

اندیکاتور  توزیع انباشت یا ADL (خط توزیع انباشت) یک اندیکاتور  مبتنی بر حجم است که اساساً برای اندازه گیری عرضه و تقاضای کلی  طراحی شده است. این امر با تعیین اینکه آیا معامله گران در حال جمع آوری (خرید) یا توزیع (فروش) هستند انجام می گیرد. این امر با ترسیم مجموع جریان جریان پول هر دوره انجام می شود.  ADL . می تواند تفاوت بین حجم و قیمت واقعی را آشکار کند تا در درجه اول  روند فعلی را تأیید کند یا تغییر روند را در  آینده پیش بینی کند.

 

آموزش  پرایس اکشن ، فیلم های آموزشی بورس و فارکس و نکات آموزشی دیگر در کانال تلگرام هوش فعال

@hooshefaal

اسکریپت تریدینگ ویو اندیکاتورADL

 

تاریخچه اندیکاتور ADL


اندیکاتور ADL توسط مارک چایکن تحلیلگر مشهور سهام ایجاد شد.   ADL  با دو شاخص معروف دیگر       Chaikin  ارتباط تنگاتنگی دارد. اسیلاتور Chaikin   و اندیکاتور  جریان پول Chaikin   .

محاسبه ADL


Accumulation/Distribution = ((Close – Low) – (High – Close)) / (High – Low) * Period Volume
برای درک کامل نحوه عملکرد شاخص ، لازم است این فرمول را به بخش های جداگانه تقسیم کنید.

ضرب کننده جریان پول را بیابید.
((Close – Low) – (High – Close))/(High – Low) = Money Flow Multiplier
پس از محاسبه ضرب جریان پول ، می توانید حجم جریان پول را محاسبه کنید.
ضرب جریان پول * حجم دوره = حجم جریان پول
همانطور که قبلاً ذکر شد ، ADL  مجموع جریان جریان پول در هر دوره است. بنابراین وقتی حجم جریان پول جاری را دارید می توانید ADL را ترسیم کنید.
ADL = ADL
قبلی + حجم جریان فعلی پول

 

دنبال چه چیزی میگردی


تأیید روند
این در واقع ساده ترین مزیت استفاده از ADL است. در طول یک روند صعودی قوی یا یک روند نزولی قوی ، ADL در واقع در همان جهت حرکت می کند که قیمت روند فعلی را تأیید می کند.

تشخیص واگرایی


واگرایی ها نقش مهم دیگری در تجزیه و تحلیل ADL ایفا می کنند. بسیاری معتقدند که حجم مقدم بر قیمت است ، بنابراین مطمئناً باید به هر موردی که حجم و قیمت در جهت مخالف حرکت می کنند توجه کرد ADL .به معامله گر کمک می کند تا این موارد را تشخیص دهد.

واگرایی ADL صعودی زمانی است که ADL روند صعودی دارد در حالی که قیمت روند نزولی دارد. روند صعودی ADL افزایش فشار خرید را نشان می دهد (تجمع). با فرض اینکه حجم قبل از قیمت باشد ، برگشت قیمت قطعا امکان پذیر است.

 

واگرایی ADL نزولی زمانی است که ADL روند نزولی را طی می کند در حالی که قیمت در حال افزایش است. در این مورد ، ADL نشان دهنده افزایش فشار فروش (توزیع) است و قیمت ممکن است به زودی به سمت پایین حرکت کند.

عدم قابلیت اطمینان


مانند هر اندیکاتور دیگری  ، برای هر کسی که از ADL استفاده می کند مهم است که کمبودها یا ضعف های آن را درک کند. ضعف  عمده ADL این است که ضریب جریان پول ، که نقش عمده ای در تعیین جهت حرکت خط انباشت/توزیع دارد ، تغییر محدوده قیمت بین دوره ها را در نظر نمی گیرد. این بدان معناست که اگر هر نوع شکاف در قیمت وجود داشته باشد ، ADL آن را برطرف نمی کند و بنابراین خط و قیمت با هم هماهنگ نمی شوند.

 

خلاصه مطالب 


به طور کلی ، اندیکاتور  توزیع انباشت یک شاخص نسبتاً قابل اعتماد برای محاسبه عوامل اساسی در نمودار اوراق بهادار است. این چیزی نیست که به راحتی انجام شود ، بنابراین ADL در واقع می تواند بسیار ارزشمند باشد. با این حال ، آگاهی از فشارهای خرید و فروش (تجمع و توزیع) معمولاً به خودی خود کافی نیست. به همین دلیل است که    ADL بهتر است به عنوان یک شاخص تکمیلی مورد استفاده قرار گیرد که تنها یکی از جنبه های هر برنامه یا استراتژی تجاری است. یکی دیگر از دلایلی که چرا ADL نباید به طور مستقل مورد استفاده قرار گیرد ، عدم قابلیت اطمینان است که در قسمت قبل ذکر شد. گاهی ADL با قیمت همگام نمی شود. به طور معمول بهتر است ابزارهای دیگری را در اختیار داشته باشید تا بتوانید یک سیستم کنترل و بالانس  داشته باشید.

 

 

 

تنظیمات اندیکاتورAccumulation Distribution (ADL)

 

فشار خرید و فروش
می تواند دید ADL و همچنین دید خط قیمت را نشان دهد که ارزش فعلی واقعی ADL را نشان می دهد. همچنین می توانید رنگ ، ضخامت خط و نوع بصری ADL را انتخاب کنید (خط به طور پیش فرض است).

 

نویسنده و  گردآورنده :مصطفی اجارستاقی

لطفا نظرات ارزشمند خود رابا ما به اشتراک بگذارید 

 

 

درباره این مطلب نظر دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات زیرا حتما ببینید ...

متاسفانه موردی یافت نشد ...